Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

AMICALE    •   FC BOTOȘANI

Victorie pentru Botoșani într-un meci spectaculos, cu 5 goluri » Moldovenii au învins formația de pe locul 8 din Polonia

Articol de — Ionuţ Tabultoc Marti, 02 Februarie 2016

FC Botoțani a învins cu scorul de 3-2 formația poloneză Jagiellonia Białystok, în cel de-al treilea meci amical din cantonamentul din Turcia.

Botoșănenii au deschis scorul în minutul 23 prin Istavn Fulop, cel care a executat o lovitură liberă de la 25 de metre, însa în minutul 45 echipa de pe locul 8 din Polonia a egalat prin reușita lui Grzelczak din penalty.

În repriza secundă, Jagiellonia Białystok a preluat conducerea după golul marcat de Romanczuk, în minutul 51. Cu toate acestea, FC Botoșani a reușit să învingă după golurile marcate de Attila Hadnagy în minutele 63 și 73. FC Botoșani va disputa un nou meci amical, pe 3 februarie, în compania formației Eskisehirspor, din prima liga turcă.

FC Botosani: Pleșca -  ('45 Avram) - Dimitrov ('68 Tomozei), Miron, Ngadeu (c), Popovici - Bordeianu, Vasvari, Martinus ('68 Bujor), Carralero ('45 Matulevicius) - Hadnagy ('77 Cuedan) si Fulop ('77 Jamali)