FOTBAL  »  AMICALE  »  RAPID

VIDEO A ratat calificarea » Rapid a pierdut la penalty-uri cu Torpedo Kutaisi, scor 4-5

Articol de GSP - Publicat luni, 04 februarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 04 februarie 2013 15:45

Rapid a terminat la egalitate meciul amical cu Torpedo Kutaisi, scor 1-1, dar a pierdut calificarea în faza următoare a "Marbella Cup" la penalty-uri, 4-5.

Vezi AICI rezumatul

Giuleştenii au condus cu 1-0 la pauză, prin golul înscris de Nicolae Grigore. Grigore i-a pasat acestuia dintr-o lovitură liberă indirectă.

Georgienii au dominat partida şi au reuşit să egaleze în minutul 63, profitînd de o greşeală de marcaj din defensiva lui Rada.

Min 90 - Martin primeşte galben

Min 89 - E. Dică şutează slab cu stîngul, portarul georgian reţine fără probleme

Min 85 - Rapidiştii pleacă pe contraatac, dar Păun greşeşte pasa

Min 78 - Georgienii presează, giuleştenii reuşesc rareori să treacă de mijlocul terenului

Min 69 - Dăescu primeşte galben

Min 67 - Au ieşit Oros şi Ciolacu şi au intrat Dăescu şi Călin

Min 63 - Gol Torpedo! 1-1! Pantsulaia înscrie din faţa porţii, lăsat liber de fundaşii rapidişti

Min 62 - A ieşit Abrudan şi a intrat Walace

Min 60 - Pecanha reţine cu siguranţă un şut de la distanţă

Min 52 - Coman trimite din unghi peste poartă

Min 49 - Vasile respinge prin alunecare o centrare periculoasă în faţa porţii

Min 46 - A început repriza secundă. Rada i-a introdus la pauză pe Păun şi I. Voicu

Min 45+1 - Pauză

Min 44 - Al. Coman centrează bine în careu, dar Martin şi Oros ratează pe rînd reluarea spre poartă

Min 39 - Grigore faultează din spate la 30 de metri de poarta lui Pecanha

Min 34 - Matei respinge cu capul pe spate o centrare la bara a doua

Min 31 - Georgienii caută egalarea şi îi presează pe rapidişti

Min 24 - Gol Rapid! 1-0! Grigorie îi aşază mingea lui Grigore, care deschide scorul

Min 23 - Rapid are o lovitură liberă indirectă din interiorul careului

Min 15 - Vasile deviază în corner o centrare de pe partea stîngă

Min 10 - Mare ocazie pentru Kutaisi. Grigalashvili trimite puţin pe lîngă poartă, din interiorul careului

Min 10 - E. Dică şutează de la 20 de metri pe lîngă poartă

Min 5 - Centrare periculoasă în careul rapidiştilor, dar mingea se scurge în aut de poartă

Min 4 - Pasa lui N. Grigore pentru Ciolacu e interceptată de un fundaş al celor de la Torpedo

Min 1 - A început meciul

---------

Echipa de start a Rapidului:
Pecanha - Coman, Abrudan, Oros, Vasile - Matei, N. Grigore, E. Dică, Şt. Grigorie - Ciolacu, Martin

Echipa lui Marian Rada a învins pe Rubin Kazan în meciul trecut, scor 1-0, prin golul marcat de Ştefan Grigorie.