FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICAL

VIDEO Barcelona a cîştigat superamicalul cu United, 2-0. Urmează Dinamo!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 august 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 08 august 2012 23:32

Barcelona şi Manchester United au disputat în această seară un super amical, la Goteborg. Catalanii au reuşit să se impună în cele din urmă după loviturile de la 11 metri, scor 2-0.

Englezii puteau să îşi adjudece victoria încă din primele minute, dacă Rooney înscria din penalty în minutul 45. Vedeta lui United nu numai că a ratat penalty-ul, dar mingea i-a revenit şi voleul său a trecut mult peste poartă.

Vezi aici cele mai importate faze VIDEO de la meciul Barcelona - Manchester United!

Echipe de start:

Manchester United: De Gea - Valencia, Ferdinand, Vidic, Evra - Nani, Scholes, Anderson, Young - Rooney, Wellbeck

Barcelona: Valdes - Dani Alves, Puyol, Mascherano, Adriano - Iniesta, Busquets, Sergi Roberto - Alexis, Messi, Tello

Dinamo - Barcelona se va juca pe 11 august, de la 20:15, televizat de Realitatea şi Digisport şi liveTEXT pe GSP.ro

Dacă Dinamo retrogradează, Politic rămâne în Superliga! » Un club cu pretenții i-a făcut contractul + alte 3 transferuri pregătite

Valentin Ceaușescu, apariție rară la petrecerea Stelei » Cum arată acum fiul lui Nicolae Ceaușescu