FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR CLUJ - YOUNG BOYS BERNA

VIDEO CFR Cluj a remizat în al treilea amical al iernii, 1-1 cu Young Boys

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 25 ianuarie 2013 21:03

CFR Cluj a remizat astăzi în cel de-al treilea amical al iernii, împotriva celor de la Young Boys Berna, scor 1-1.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

În primele două meciuri din Marbella, ardelenii s-au impus de fiecare dată cu 1-0, învingîndu-le pe Ferencvaros şi Lucerna. Împotriva lui Young Boys, ocupanta locului 5 în campionatul Elveţiei, au obţinut însă numai un egal. Căpitanul Ricardo Cadu a deschis scorul în minutul 27, reluînd în plasă din apropiere, după o lovitură de colţ. Clujenii au fost însă egalaţi 30 de minute mai tîrziu, după ce Maftei l-a scăpat din marcaj pe Nuzzolo, care l-a învins pe Felgueiras cu un şut la colţul scurt.

Campioana României se pregăteşte în Marbella pentru dubla cu Inter din cadrul "şaisprezecimilor" Europa League.

FINAL
Min 89 -
Păun reuşeşte să înscrie, dar reuşita este anulată pentru ofsaid
Min 82 -
Weldon şutează mult pe lîngă poartă
Echipa de acum a CFR-ului:
Stăncioiu - Maftei, Cadu, Rada, Camora - Celestino, Godmeche - Păun, Hora, Deac - Weldon
Min 68 -
Paulo Sergio schimbă aproape toată echipa
Min 63 -
Mureşan execută în forţă o lovitură liberă de la marginea careului, dar trimite peste poartă