FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

VIDEO Dinamo - Lokomotiv Plovdiv 6-1 » Tinerii au făcut spectacol! Rotariu a reuşit un hattrick, iar Şerban a dat golul meciului

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 februarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 08 februarie 2014 19:27

Dinamo a încheiat cantonamentul din Spania cum nu se putea mai bine. Roş-albii s-au distrat cu bulgarii de la Lokomotiv Plovdiv, pe care i-au învins categoric, 6-1.

Vezi aici VIDEO!

Kamil Bilinski şi Joel Thomas au fost cei care au deschis balul, în minutele 23 şi 26. După pauză, roş-albii nu s-au oprit şi au mai punctat de 4 ori.

Tînărul Dorin Rotariu a înscris de 3 ori, iar Ionuţ Şerban şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, graţie unei reuşite de excepţie.

Elevii lui Stoican se vor întoarce mîine în ţară, apoi vor avea două zile libere, după care reîncep antrenamentele.

Bulgarii au redus din diferenţă pe final, din penalty.

Dinamo caută diverse partenere de amicale pentru ca-n weekend-ul viitor să mai joace un meci.

Dinamo în prima repriză: Bălgrădean – Bărboianu, Thicot, D. Grigore, Grecu – V. Lazăr, Boubacar, C. Munteanu, Cherchez – Bilinski, J. Thomas

Dinamo în repriza a doua: Bălgrădean (59 Samoilă) – Rus, Thicot (64 Nedelcearu), Asanovic, Filip (64 A. Radu) – Cioinac (71 Velici) – C. Matei (59 Diakhate), I. Şerban, Elton, D. Rotariu – Ţucudean

***
Final de meci

min. 90: GOL LOKOMOTIV! Bulgarii înscriu din penalty
min. 85:
Velici şutează din cădere, mingea este respinsă de portarul bulgarilor în corner
min. 84:
Tot Dinamo este echipa mai prezentă în joc, bulgarii nu reuşesc să se apropie de poarta lui Samoilă
min. 75: GOL DINAMO! Rotariu reuşte hat-trick-ul după ce înscrie singur cu portarul
min. 74: GOL DINAMO! Şerban şutează superb cu latul de la marginea careului, mingea ajunge direct în vinclu

min. 69:
Rus are o centrare defectuoasă, însă mingea prinde un efect incredibil şi este respinsă greu de sub bara porţii bulgarilor de portar
min. 64:
Thikot îi lasă locul lui Nedelcearu, Andrei Radu intră în locul lui Filip
min. 61: GOL DINAMO! Rotariu înscrie cu capul de la colţul scurt
min. 59:
Bălgrădean iese, intră Samoilă
min. 55: GOL DINAMO! Matei pasează în faţa porţii goale, de unde Rotariu înscrie
min. 54:
Ţucudean trage pe lîngă poartă
min. 51:
Matei centrează în faţa porţii, dar bulgarii reuşesc să respingă
Echipa din repriza secundă:
Bălgrădean - Rus, Asanovici, Thicot, S. Filip - Cioinac - Matei, Elton, Şerban Rotariu - Ţucudean
min. 47:
Dinamo a schimat aproape toată echipa! Thicot şi Bălgrădean sînt singurii care au mai rămas în echipa din prima repriză
min. 46: A început repriza secundă!
min. 45+1: PAUZĂ!
min. 45:
Încă o şansă uriaşă a bulgarilor de a înscrie, însă Mendes ratează singur cu Bălgrădean
min. 41:
Prima şansă de a marca a bulgarilor. Mendes şutează de la marginea careului, Bălgrădean respinge
min. 38:
Dinamo nu s-a mai apropiat periculos de poarta bulgarilor, însă controlează partida fără probleme. În continuare, cei de la Lokomotiv nu au avut nici o şansă de a marca
min. 30:
Dinamo are jocul la discreţie, bulgarii nu au reuşit nici o fază periculoasă în prima jumătate de oră
min. 26: GOL DINAMO! Joel Thomas reuşeşte o fază de excepţie, driblează superb un adversar şi şutează în vinclu din cădere
min. 23: GOL DINAMO! Bilinski primeşte în faţa porţii şi înscrie cu un şut pe jos

min. 21:
C. Munteanu execută bine un corner, însă nici un dinamovist nu a reuşit să reia spre poartă din centrul careului
min. 17:
Dinamo controlează partida, însă în afara situaţiei lui Bilinski, roş-albii nu s-au apropiat periculos de poarta bulgarilor
min. 12:
Bilinski este servit excelent în faţa porţii, trimite cu capul din plonjon, pe lîngă poartă însă
min. 5:
Cherchez şutează de la mare distanţă, mult pe lîngă poartă, însă dinamovistul a fost jenat de un adversar
min. 1: A început partida!