FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - TORPEDO

VIDEO Dinamo - Torpedo Kutaisi 2-1 » Dănciulescu a adus a doua victorie a "cîinilor" la Marbella Cup

Articol de GSP - Publicat joi, 07 februarie 2013 00:00 / Actualizat joi, 07 februarie 2013 18:53

Dinamo a cîştigat şi al doilea meci de la Marbella Cup cu georgienii de la Torpedo Kutaisi, scor 2-1. Ionel Dănciulescu a fost cel care a adus victoria "cîinilor" reuşind o "dublă" în minutele 9 şi 54.

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii şi golurile!

Georgienii au redus din diferenţă în minutul 83, cînd practic au avut singura ocazie importantă la poarta lui Dinamo.  "Cîinii" au cîştigat prima partidă de la Marbella Cup în faţa celor de la Lech Poznan, scor 3-1. Torpedo Kutaisi a învins Rapid la penalty-uri, scor 5-4.

Echipa de start a dinamoviştilor:

Bălgrădean - Rus, Luchin, Dr. Grigore, Muşat - Strătilă, C. Munteanu, Boubacar, Curtean - Dănciulescu, Alexe

****

min. 90+2: FLUIER FINAL!

min. 90: Şut violent al lui Alin Roman, mingea trece puţin pe lîngă poartă.

min. 89: Steliano Filip este schimbat cu Alin Roman

min. 83: GOL TORPEDO! Georgienii reduc din diferenţă cu 7 minute înainte de final cu un şut la colţul scurt.

min. 79: R. Stănescu intră în locul lui Boubacar

min. 76: Georgienii nu s-au mai apropiat periulos de poarta lui Dinamo de foarte mult timp

min. 72: Şut al lui Axente de la 25 de metri, mingea trece mult peste poartă

min. 67: Dorin Rotariu intră în locul lui Curtean

min. 66: Încă o ocazie a georgienilor, dar Luchin a blocat un adversar excelent chiar atunci cînd acesta se pregătea să reia către poartă

min. 63: Şut al georgienilor, mingea este respinsă bine de Bălgrădean

min. 56: Axente ia luat locul lui Alexe

min. 54: GOL DINAMO! Dănciulescu reuşeşte "dubla" la o fază în care defensiva georgienilor s-a oprit crezînd că este în ofsaid.

min. 52: Dinamo a început mai bine şi această repriză, dar ocaziile importante lipsesc

min. 46: A început repriza secundă!

min. 45: PAUZĂ!

min. 44: Două şuturi periculoase ale georgienilor, însă mingea nu a prins cadrul porţii, altfel Bălgrădean ar fi avut mari probleme

min. 40: Partida s-a stins în ultimele minute, georgienii sînt cei care se află la cîrma jocului, dar nu reuşesc decît şuturi de la distanţă

min. 34: Dinamo nu şi-a mai creat nici o ocazie importantă după ce a reuşit golul din minutul 9

min. 30: Georgienii au reechilibrat jocul, dar încă nu şi-au creat o ocazie importantă

min. 27: Şut al lui Curtean, pe lîngă poarta georgienilor

min. 23: Rimul jocului a mai scăzut, nici una dintre echipe nu s-a mai apropiat de poarta adversă

min. 17: Şut puternic pe jos al georgienilor de la marginea careului, Bălgrădean reţine fără probleme

min. 14: Dinamo controlează partida fără prea multe probleme, elevii lui Ţălnar încearcă desprinderea pe tabelă

min. 9: GOL DINAMO! Stătilă centrează, iar Dănciulescu este găsit bine în centrul careului şi trimite cu capul în poarta georgienilor

min. 8: Strătilă centrează de pe partea dreaptă, dar mingea îl depăşeşte pe Alexe

min. 5: Georgienii au intrat mai bine în joc, însă nu şi-au creat vreo ocazie importantă

min. 1: A început partida!

***

Playtech: Specialiștii trag un semnal de alarmă. Ce riscă să pățească femeile ce s-au imunizat împotriva Covid-19