FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO - DINAMO KIEV

VIDEO+FOTO Defensiva "cîinilor" a cedat » Dinamo - Dinamo Kiev 1-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 februarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 01 februarie 2014 14:08

Dinamo a pierdut astăzi amicalul cu Dinamo Kiev, scor 1-3.

"Cîinii" au reuşit să-i blocheze pe ucraineni doar o repriză, după care apărarea formaţiei lui Flavius Stoican a cedat. Încă din debutul părţii secunde, Grecu a gafat copilăreşte, iar Dinamo Kiev a reuşit să deschidă scorul.

Click aici pentru fazele VIDEO!

Pînă în minutul 77, scorul a devenit 0-3, acelaşi Grecu gafînd din nou la a treia reuşită a adversarilor. Stoican a reacţionat imediat, înlocuindu-l cu Radu. Dinamo a redus din handicap în minutul 81, Dragoş Grigore marcînd din penalty.

FINAL
Min 81 - Gol Dinamo!
Dragoş Grigore transformă fără emoţii lovitura de pedeapsă obţinută de Ţucudean
Min 79 - Ţucudean reia cu capul pe lîngă din 6 metri
Min 78
- Intră Radu în locul lui Grecu
Min 77 - Gol Dinamo Kiev! Samoilă respinge în Grecu un şut de la marginea careului, mingea ajunge la Lens, care înscrie din apropiere
Min 63 - Iese Bălgrădean şi intră Samoilă
Min 62 - Thicot reia în bară din cădere
Min 61 - Joel Thomas scapă singur spre poartă, dar şutul său este respins în corner