FOTBAL  »  AMICALE  »  FC VASLUI - MOLDE 1-0

VIDEO Gol spectaculos reuşit de Stanciu în partida cîştigată cu Molde (1-0)

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 27 ianuarie 2013 16:19

FC Vaslui a bifat prima victorie în timpul regulamentar la Copa del Sol împotriva fostei adversare a Stelei din Europa League, Molde, scor 1-0.

Golul vasluienilor a fost marcat de Stanciu în minutul 36 graţie unei execuţii spectaculoase. Cu această victorie, românii au strîns 5 puncte, după ce în primul meci au primit doar două pentru că victoria cu Tromso a venit în prelungiri.

Nicolae Stanciu are 19 ani şi este deja cotat de site-ul de specialitate transfermarkt la 1,25 milioane de euro. În acest sezon, tînărul mijlocaş al Vasluiului a prins 19 partide, însă nu a reuşit nici un gol.

Vezi aici VIDEO cu execuţia lui Stanciu!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”