FOTBAL  »  AMICALE  »  AMICALE

VIDEO Revanşa lui Hamza » Atacantul a reuşit un hattrick în amicalul cîştigat cu Unirea Slobozia, scor 3-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 24 martie 2013 11:05

Petrolul a învins ieri într-o partidă amicală Unirea Slobozia, scor 3-1. Toate reuşitele echipei din liga 1 au fost semnate de Younes Hamza.

Atacantul găzarilor a învins în minutele 51, 70 şi 80. Pentru gazde a marcat Liviu Mihai în ultimul minut de joc. Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Echipa Petrolului:

Povilas (Hamutovski '46) - Alcenat (Marinescu '46), Neag, Geraldo (S. Toader '65), Grecu (Guilherme '46) - Romario, Mustivar - Boudjemaa (Ad. Ilie), Renan (N. Popescu '46), Sauvadert (Cristescu '46) - Hamza.

"Este un jucător care, cînd e în faţa porţii, face diferenţa. Îl aştept şi în meciurile oficiale să dea un hattrick", a spus Cosmin Contra despre Hamza, jucător cu care s-a contrat în ultima vreme.