FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - UNION BERLIN

VIDEO şi FOTO Au uitat să cîştige » Roş-albaştrii, fără victorie în primele 4 meciuri ale anului! Steaua - Union Berlin 1-1

Articol de GSP - Publicat luni, 20 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 20 ianuarie 2014 20:50

Steaua a rămas fără victorie după 4 amicale în Spania. De această dată, roş-albaştrii au terminat la egalitate cu Union Berlin, scor 1-1.

Vezi aici VIDEO!

După o primă repriză modestă, Steaua a deschis scorul în minutul 49, graţie unei execuţii superbe a lui Piovaccari.

Nemţii au egalat cu 5 minute ănainte de final, Simon Terodde înscriind cu un şut la colţul lung.

Tănase şi compania vor mai juca miercuri, tot de la ora 19:00, cu locul 5 din Azerbaidjan, FC Baku.

"Roş-albaştrii" n-au obţinut nici o victorie în primele trei amicale, bifînd două înfrîngeri, 1-5 cu Nurnberg şi 0-1 cu Lucerna, şi un egal, 0-0 cu Werder Bremen.

***

min. 90: FLUIER FINAL!
min. 85: GOL UNION! Terodde şutează la colţul lung din unghi şi înscrie

min. 81:
Stanciu scapă pe partea stîngă, şutează, dar reţine în doi timpi portarul lui Union
min. 79:
Steaua se apropie de prima victorie din acest cantonament, nemţii par să nu aibă forţa de a înscrie
min. 58:
După golul Stelei, nemţii par mult mai prezenţi în joc, controlînd mijlocul terenului
min. 52:
Gardoş reia cu capul o centrare a lui Stanciu, peste poartă însă
min. 49: GOL STEAUA! Piovaccari preia excelent şi şutează sub bară
min. 45:
A început repriza secundă! La Steaua au intrat Piovaccari, Stanciu, Adi Popa, Gardoş, Rîpă, Latovlevici
min. 45: PAUZĂ!
min. 43:
Varela primeşte cartonaş galben pentru un fault la mijlocul terenului
min. 38:
Corner al nemţilor bătut slab, mingea trece peste careul lui Tătăruşanu. Steaua nu s-a mai apropiat de mult timp ce careul advers
min. 31:
Şut deviat al nemţilor, mingea este reţinută uşor de Tătăruşanu
min. 29:
De minute bune cele două echipe greşesc foarte multe pase la mijlocul terenului. Ocaziile sînt foarte rare, deşi începutul partidei a fost unul bun
min. 24:
Partidă echilibrată, steliştii au avut cîteva şanse mici de a marca, dar nu au reuşit să le fructifice
min. 19:
Varela înscrie cu capul din centrarea lui Iancu, dar a fost fluierat fault în atac