FOTBAL  »  AMICALE  »  CFR - PLZEN 1-3

VIDEO şi FOTO Campionii şi-au găsit naşul » CFR Cluj - Plzen 1-3

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 07 iulie 2012 11:15

După victoriile la scor din zilele trecute, ultima fiind chiar ieri, 5-0, cu selecţionata olimpică a celor de la Al Hilal, CFR a pierdut astăzi amicalul cu Viktoria Plzen, scor 1-3.  VEZI AICI IMAGINI VIDEO DE LA MECI!

Campionii României se obişnuiseră cu victorii răsunătoare în cantonamen, dar cehii de la Viktoria Plzen i-au readus cu picioarele pe pămînt. Putea fi chiar mai rău pentru ardeleni, avînd în vedere că scorul la pauză arăta 3-0 pentru campionii Cehiei.

Singurul gol al ardelenilor a fost marcat abia în minutul 89, Ronny fiind autorul acestuia. Este a doua înfrîngere pentru ardeleni în meciurile de pregătire, după cea din partida cu Sparta Praga, pierdută de clujeni cu 1-0.