FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

VIDEO Viitorul a remizat în primul amical din Slovenia » Gabi Iancu s-a făcut remarcat cu un gol senzațional, de la 30 de metri

Articol de GSP - Publicat luni, 11 iulie 2016 11:20

Viitorul a remizat ieri, scor 1-1, în primul meci amical din cantonemntul din Slovenia, contra ucrainenilor de la FC Oleksandriya.

Gabi Iancu a înscris pentru Viitorul, cu o execuție de senzație de la 30 de metri, însă constănțenii au fost egalați în minutele de prelungire ale partidei.

În Slovenia, Viitorul mai are programate două meciuri amicale, contra rușilor de la Anji Mahachkala (pe data de 13 iulie) și a ucrainenilor de la Volyn Lutsk (pe data de 14 iulie).