Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Asta facem zilnic pentru tine: publicăm fapte.
Iar publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Pe 25 mai intră în vigoare GDPR, noul regulament privind datele personale din Uniunea Europeană, și avem nevoie de acceptul tău explicit ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat. Te asigurăm că avem o tradiție de decenii în a păstra în siguranță datele și te rugăm să accepți noile condiții apăsând butonul DA de mai jos.

Îți mulțumim pentru ”DA”-ul tău, care este, în ultimă instanță, un accept pentru a participa la expunerea faptelor și informațiilor care ne ajută să rămânem liberi!

DA, AM ÎNȚELES

AMICALE    •   VIITORUL

VIDEO Viitorul pierde amicalul cu OM! Șase goluri într-un meci spectaculos disputat la Lausanne

Miercuri, 12 Iulie 2017

FC Viitorul a pierdut categoric amicalul de gală la Lausanne împotriva celui mai titrat club din Franța, Olympique Marseille, scor 2-4.

Acesta este ultimul test al Viitorului înaintea duelului cu Gaz Metan din prima etapă. Partida e programată sâmbătă, de la ora 18:00.

Țîru a marcat în propria poartă în minutul 24, însă imediat după pauză (51) Chițu a restabilit egalitatea cu o lovitură de cap. N'Jie a dus scorul la 3-1 cu două execuții spectaculoase în două minute.

Viitorul a redus din diferență prin Benzar, care a punctat dintr-un penalty, în timp ce Khaoui a stabilit scorul final, 4-2, cu 6 minute înainte de final, cu un șut plasat la colțul lung.

VIITORUL - MARSEILE 2-4
* Țîru a marchează în propria poartă în minutul 24. A deviat nefericit o centrare a lui Ocampos
*Chițu a înscris din fața porții cu o lovitură de cap (minutul 51)
*N'Jie înscrie după ce depășește câțiva jucători din defensiva campioanei României (minutul 64). Tot el înscrie cu un șut plasat în urma unei gafe a căpitanului Benzar. (minutul 66)