FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  STEAUA - DINAMO, 20:00, DIGI, DOLCE, LOOKTV, GSPRO

Avertisment pentru Gnohere înainte de primul meci contra lui Dinamo: "Ți se pregătește ceva! Oricum nu vei face diferența"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 martie 2017 12:02

Marius Niculae, fost jucător la Dinamo, a vorbit despre situația lui Gnohere, atacantul Stelei, care se va duela pentru prima dată cu fosta sa echipă și l-a avertizat pe francez.

"Nu înțeleg de ce Gnohere a făcut pasul ăsta către Steaua. Pentru el era mai bine să rămână la Dinamo pentru că se juca pentru el, la Steaua, mai greu.

Și nu trebuia să spună că nu se va duce la Steaua. Putea să zică că e profesionist și era cel mai bine pentru el și nu erau probleme. Dar când declari că nu mă duc niciodată la Steaua, suporterii au înregistrat ceva.

Gnohere va avea parte de o primire specială, cred că i se pregătește ceva. Gnohere nu face diferența. E un atacant care e acolo, în careu. Și nu cred că va face diferența în această seară

Eu nu-i văd pe Gnohere și pe Alibec să joace împreună. Ei sunt pe aceeași poziție și în plus, nu fac faza defensivă ", a spus Niculae la TV Digi Sport.

8.500 de fani dinamoviști sunt așteptați pe Arena Națională

Citește și: Steaua se răzbună pe fanii lui Dinamo! Ce decizie au luat șefii roș-albaștrilor și de ce riscă să fie amendați

  • Steaua și Dinamo se vor duela azi de la ora 20:00 în returul semifinalelor Cupei Ligii. În tur, Dinamo s-a impus cu 4-1. Partida este liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Digi Sport, TV Dolce Sport și LookTV.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (9)
917516058278640
Marius Nica  •  01 Martie 2017, 13:54
Postat de Viorel Stelistul pe 01 Martie 2017, 13:23

Niste pigmei in fotbal si zmei in peluza. Pentru ei, caini amarati si comunitari, gloria este incendiul din Ghencea si coregrafia infantila Doar Dinamo Bucuresti, iar pentru noi, natiunea ros-albastra, faima internationala si performantele sunt Cupa Campionilor, Super Cupa Europei, inca o finala de CCE si o finala de Cupa Intercontinentala!!! Aceasta este marea diferenta! Sa cante ei in peluza si sa faca pe grozavii, ca muraturile in alb rosu, sau mai noi in negru, din teren vor continua sa faca figuratie si sa se multumeasca cu firimiturile de la masa Stelei (eventual o minuscula cupa a ligii!). Doar Dinamo Bucuresti ...in peluza ca pe teren NICIODATA!

cand te umplii de "natiunea ros-albastra" faci referire la cei 500.000 iesit la protest in toata tara? Penibililor!

147687542408495
Viorel Stelistul  •  01 Martie 2017, 13:23

Niste pigmei in fotbal si zmei in peluza. Pentru ei, caini amarati si comunitari, gloria este incendiul din Ghencea si coregrafia infantila Doar Dinamo Bucuresti, iar pentru noi, natiunea ros-albastra, faima internationala si performantele sunt Cupa Campionilor, Super Cupa Europei, inca o finala de CCE si o finala de Cupa Intercontinentala!!! Aceasta este marea diferenta! Sa cante ei in peluza si sa faca pe grozavii, ca muraturile in alb rosu, sau mai noi in negru, din teren vor continua sa faca figuratie si sa se multumeasca cu firimiturile de la masa Stelei (eventual o minuscula cupa a ligii!). Doar Dinamo Bucuresti ...in peluza ca pe teren NICIODATA!

don.uci
don.uci  •  01 Martie 2017, 14:57
Postat de cobra_z pe 01 Martie 2017, 14:22

Viorel stelistule, nu trebuie sa postezi aici unde e vb de fcsb-dinamo...ce spui tu nu are legatura cu echipele care joaca azi.

Dupa cum promoveaza dinamovistii meciul, cu 'Steaua (oricare ar fi ea), cred ca tu esti pe langa subiect aici

Vezi toate comentariile (9)
Comentează