FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  STEAUA - DINAMO

Eficiență maximă pentru Dinamo, în prima repriză a returului cu Steaua » Statistica la pauză

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 martie 2017 20:30

Steaua și Dinamo joacă pe Arena Națională meciul retur din semifinalele Cupei Ligii, iar la pauză scorul este 0-1, după o primă repriză echilibrată, în care singurul șut pe spațiul porții a fost golul.

Nistor a marcat în mniutul 37, după ce a profitat de o eroare în apărarea roș-albaștrilor (detalii AICI).

Vezi AICI video cu golul lui Nistor!

Steaua a înregistrat în prima parte o posesie superioară (56%), însă niciun șut pe spațiul porții, spre deosebire de Dinamo, care a deschis scorul cu singura execuție cadrată.

statistica primei reprize

Steaua                                           Dinamo

*sursa flashscore.ro

Meciul tur dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria clară a lui Dinamo, scor 4-1.