FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  ACS POLI TIMIȘOARA - CONCORDIA CHIAJNA 2-1

VIDEO » ACS Poli Timișoara merge în semifinalele Cupei Ligii după ce a învins Chiajna, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 septembrie 2016 17:13

ACS Poli Timișoara s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după ce a învins Concordia Chiajna, scor 2-1. Bănățenii vor juca mai departe cu învingătoarea din partida CFR Cluj - ASA Târgu Mureș.

ACS POLI TIMIȘOARA - CONCORDIA CHIAJNA 2-1 (VIDEO) / liveTEXT
Au marcat:
Artean 13, Croitoru 78 / Albu 74

Timișorenii au deschis scorul în minutul 12 prin Artean, care în prealabil a ratat o lovitură de pedeapsă, însă a împins mingea în plasă după respingerea în față a lui Bălgrădean.

Ilfovenii au revenit în joc cu un sfert de oră înainte de final, când Alexandru Albu a restabilit egalitate după un șut din prima din 7 metri. Scorul final a fost stabilit de Croitoru, în minutul 78, cu un șut superb de la 25 de metri.

Echipele de start:

ACS Poli: Curileac - Străuț, Scutaru, Șeroni, Novak - Poparadu, Artean - Bărbuț, Croitoru, Vădrariu - Popovici
Rezerve: Straton, Bocșan, Doman, Cârstocea, Llorente, I. Roșu, Pedro Henriqeu

Chiajna: Bălgrădean - Bărboianu, Albu, Melinte, Mamele, Bucurică - Grădinaru, Neluț Roșu, Buleică - Constantinescu, Serediuc
Rezerve: Voicu, Tincu, Pena, Koenders, Cristescu, Asanache, R. Costin