FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  CONCORDIA - ASA 1-0

VIDEO Calificare surpriză! Concordia merge în semifinalele Cupei Ligii după ce a bătut ASA, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 octombrie 2015 20:10

Concordia Chiajna s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, reușind să învingă cu 1-0 pe propriul teren ASA Tîrgu Mureș.

Vezi VIDEO cu golul partidei

Vicecampioana României a avut șansa deschiderii scorului în minutul 18, însă Ousmane N'Doye a ratat lovitura de pedeapsă obținută de Voiculeț după faultul lui Madeira.

Singura reușită a partidei a venit în minutul 37. Balaur a înscris în propria poartă, după o ieșire greșită pe centrare a portarului Viciu.

Ilfovenii au trecut în faza precedentă de FC Botoșani, scor 3-0, în timp ce vicecampioana României abia acum își începuse aventura în Cupa Ligii.

Echipele de start:

Chiajna: Fl. Iacob - Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică - Giurgiu, Madeira - Grădinaru, Purece, Lazăr - Răducanu
Antrenor: Cornel Țălnar
Rezerve: Matache - Sîrghi, N. Ion, Pană, Pena, Dina, Răsdan

ASA: Viciu - Golanski, Ivan, Balaur, Velayos - Gorobsov, N'Doye - Hanca, Voiculeț, Pedro - Axente
Antrenor: Cristiano Bergodi
Rezerve: Fejer - Candrea, Brandan, Mureșan, Kortzorg, Manolov, Costa