FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  ACS POLI - PETROLUL 1-0

VIDEO Semne bune » ACS Poli s-a calificat în sferturile Cupei Ligii, după 1-0 cu Petrolul

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 septembrie 2015 18:32

ACS Poli Timişoara merge în sferturile Cupei Ligii, după victoria cu Petrolul, scor 1-0.

Partida este cea de-a doua victorie pentru bănăţeni cu Florin Marin pe bancă, după cea din Liga 1 obţinută în faţa Chiajnei, scor 1-0. Ploieştenii continuă să traverseze forma proastă, avînd o singură victorie în ultimele cinci meciuri oficiale.

Click aici pentru VIDEO!

Singurul gol al partide a fost marcat în minutul 68 de Elek, după o acţiune spectaculoasă a lui Hernandez.

Echipele de start

ACS Poli: Kirschstein - Belu, Luchin, Cînu, Popescu - Sarmov - Zicu, Llorente, Goga, Bărbuţ - Elek

Petrolul: Pecanha - Beţa, Benga, Genev, Faugh-Porret - L. Marinescu, Ropotan - Petelu, Zoubir, Varga - Moussa

Dacă Dinamo retrogradează, Politic rămâne în Superliga! » Un club cu pretenții i-a făcut contractul + alte 3 transferuri pregătite

Valentin Ceaușescu, apariție rară la petrecerea Stelei » Cum arată acum fiul lui Nicolae Ceaușescu