FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CS AFUMAȚI - ACS POLI 0-3

ACS Poli s-a impus la scor de neprezentare, dar Popa a văzut alt meci: "Puteau să ne dea multe"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 14 decembrie 2016 00:00

Pe un teren de județeană, timișorenii s-au calificat după o victorie clară, chiar dacă au evoluat mai bine de o repriză în 10, iar ilfovenii le-au pus probleme serioase.

"Mai ales în prima repriză jocul celor de la Afumați a fost unul bun, puteau să ne dea vreo 3-4 goluri! Chiar vreau să-i felicit pe adversari pentru evoluție. Am mai luat și cartonașul roșu la Artean, a fost greu din punct de vedere tactic să așezi o echipă când ai inferioritate. Acum vine meciul cu Steaua, echipa care va câștiga campionatul. Am auzit că a fost MM Stoica în tribune. A venit degeaba, n-a avut ce să vadă", a spus antrenorul bănățenilor, Ionuț Popa, la finalul partidei de ieri.

CS Afumați (L2) - ACS Poli    0-3
Au marcat: Drăghici (4), Vădrariu (75), Llorente (90)

CS Afumați: Obretin - Robicek, Buzea, Patriche, Covalschi - Popa (75 V. Ștefan), Balgiu, Olariu, Petculescu (48 Al. Zaharia) - Vlada (78 B. Verdeș), Pivniceru. Antrenor: Vasile Neagoe

ACS Poli: Curileac - B. Străuț, Bocșan, Scutaru, Șeroni - Artean, Cârstocea - Al. Popovici (80 Vraciu), Llorente, Doman (51 Vădrariu) - Drăghici. Antrenor: Ionuț Popa

Cartonaș roșu: Artean (43)