FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FCU CRAIOVA 0-0

Adrian Mititelu, mesaj la miezul nopții! Se ia de fani după Dinamo - FCU Craiova: „Toți se pricep la fenomen și dau verdicte!”

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2022 07:44 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2022 09:42

Adrian Mititelu, patronul FCU Craiova, a postat un mesaj la miezul nopții, după Dinamo - FCU Craiova 0-0.

La finalul meciului din grupele Cupei României, finanțatorul oltenilor a postat pe contul de Facebook un mesaj de susținere pentru jucătorii săi.

Fotbalistul lui FCU Craiova și-a vărsat năduful după remiza cu Dinamo: „Nu se mai poate așa! Nimeni nu are nicio scuză”
Dinamo - FCU Craiova 0-0
Fotbalistul lui FCU Craiova și-a vărsat năduful după remiza cu Dinamo: „Nu se mai poate așa! Nimeni nu are nicio scuză”

Concluziile lui Adrian Mititelu după Dinamo - FCU Craiova

În plus, Mititelu și-a continuat disputa cu suporterii FCU Craiova, pe care îi somează să nu-i mai critice pe jucători.

„Cred în continuare în echipă și în jucători. Avem jucători de valoare certă. Sunt ferm convins că timpul o să confirme cele spuse de mine.

Traversăm o perioadă nefastă ca urmare a unui cumul de factori. Voi explica publicului într-o zi, acum nu este momentul. Oricum, nu mai trageți în jucători! Ei au cea mai mică vină.

Observ cu tristețe, dar nu cu surprindere, etichetele ofensatoare puse de așa-ziși suporteri ai echipei. Toți se pricep la fenomen, dau verdicte, cântă Prohodul și anunță Apocalipsa.

În parte, se confirmă ipoteza că o mare parte dintre fani sunt fani de rezultat. Iar în momentul în care echipa dă de greu, o înjură și chiar o abandonează.

Evident, toți facem greșeli. Nimeni nu este perfect. Dar cele mai multe dintre aceste greșeli se fac din cauza presiunii create de public”, a scris Adrian Mititelu.

Continuăm jocurile foarte slabe, foarte multe greșeli. Pierdem dueluri, greșeli multe personale, greșeli din toate punctele de vedere. E normal să avem probleme cu oricine în condițiile astea. N-ar fi prima dată când intrăm relaxați.  Nu se mai poate! O să discutăm între noi și trebuie să ne revenim. așa nu se mai poate! Nu e neapărat rușinos rezultatul, ci jocul. De mai multe etape! Continuăm în același ritm, nu există reacție

- Vlad Achim, mijlocaș FCU Craiova, la Orange Sport

VIDEO Paul Răducan, dezamăgit după Dinamo - FCU Craiova 0-0: „Trebuia să câștigăm acest joc!”

Citește și: 

Dinamo profită de haosul de la Craiova » Remiză la debutul în grupa A din Cupa României

Ovidiu Burcă acuză o conspirație, după Dinamo - FCU Craiova

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (14)
creeperno807
creeperno807  •  19 Octombrie 2022, 22:31

Te pricepi mult la fotbal matale, se vede la cate ,,perfomante" ai avut

TIborSzoltan
TIborSzoltan  •  19 Octombrie 2022, 21:00
Postat de utilizator șters pe 19 Octombrie 2022, 10:12

Si pentru bani nu? Ca doar nu-i platesc suporterii!?

Nu ii platesc suporterii oentru ca nu au suporteri… asa e cand esti pseudoclona….

TIborSzoltan
TIborSzoltan  •  19 Octombrie 2022, 20:59
Postat de darius07 pe 19 Octombrie 2022, 10:13

Discursul este acelasi ca in anii 2006-2010, cu promisiuni desarte, cu o echipa de ultima treime a clasamentului, spre retrogradare, iar mititelu promite rezultate, joc spectaculos, profesionalism. Nimic nu s-a schimbat si totusi mai exista suporteri care cred in ceea ce spune acest individ

Este deja pe loc de baraj la retrogradare…asta e valoarea lui mititelu si a fcu.. si se dau Stiinta…. Nu le e rusine..

Vezi toate comentariile (14)
Comentează