Articol de - Publicat joi, 02 noiembrie 2023 23:11 / Actualizat vineri, 03 noiembrie 2023 00:09

Andrea Mandorlini, antrenorul de la CFR Cluj, a fost dezamăgit de prestația echipei lui cu U Cluj, scor 1-1, în grupele Cupei României Betano.

Italianul a acuzat jocul din prima repriză, când U Cluj a dominat și a marcat. Kresic, stoperul de la CFR, și-a dat autogol în urma centrării lui Nistor.

Nistor s-a supărat pe Sabău » Ce s-a întâmplat cu CFR Cluj
U CLUJ - CFR CLUJ

Mandorlini: „Nu am fost CFR”

„Prima repriză a fost slabă, nu am fost CFR, nu am arătat cum trebuia să arătăm. Dulce nu a fost discursul la pauză, dar nici extrem de dur. În repriza a doua am făcut schimbări, am băgat jucători care mental erau mai proaspeți. Câteodată, așa e fotbalul, nu am arătat cum am arătat cu Farul.

Ca o concluzie, e bine că nu am pierdut. Dani (n.r. - Bîrligea) a reușit să marcheze, dar am mai avut ocazii. Puteam face mai mult, însă cred că rezultatul este echitabil. Știm că meciul cu Rapid (n.r. - în ultima etapă din grupă) va fi foarte important”, a declarat Mandorlini după meci, la Digi Sport.

I-am tocat în prima repriză! Dacă am fi continuat la fel și în repriza a doua, cu siguranță am fi câștigat meciul. Am un sentiment de ciudă că nu i-am bătut, i-am avut în mână. Dar a fost un derby frumos pentru Cluj, a fost un meci de calitate. Îmi pare rău că au fost mulți oameni în tribună și n-am putut să-i batem.

- Alex Chipciu, căpitan U Cluj

VIDEO. Dan Nistor: „Era important pentru fani să câștigăm, suntem pe un drum bun totuși”