FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  U CRAIOVA - DINAMO 1-0

Anunț după Craiova - Dinamo » Scouterii lui AC Milan au fost la meci: doi jucători i-au impresionat

Articol de GSP - Publicat joi, 08 martie 2018 09:14

Unul dintre scouterii clubului AC Milan, Mauro Bertoni, a fost prezent la meciul Științei cu Dinamo, 1-0, iar oltenii afirmă că italianul s-a arătat impresionat de Alexandru Mitriță și de Nicușor Bancu.

Mignonul fotbalist ofensiv a părăsit gazonul după doar 55 de minute de joc, acuzând probleme medicale, dar a făcut spectacol în prima repriză. A avut câteva acțiuni individuale și-a lovit bara de două ori.

Iar Bancu a înscris golul calificării, pe lângă alte curse prin care s-a remarcat. Mitriță (23 de ani) a mai avut o experiență în Italia, la Pescara, unde a prins și 15 meciuri în Serie A, marcând și-un gol.

El a fost cumpărat în iarnă de Craiova cu 700.000 de euro.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”