FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SANCŢIUNE

Borcea: "Timişoara ar trebui să fie fericită, ar fi venit la Cluj 15.000 de dinamovişti!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 aprilie 2009 00:00

Preşedintele executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea, spune că decizia disputării meciului cu Poli Timişoara fără spectatori este un mare avantaj pentru bănăţeni:

"Să nu uităm că galeria noastră este înfrăţită cu cea a Universităţii Cluj, iar Dinamo este foartre iubită în Ardeal. Amintiţi-vă cum am fost întîmpinaţi la meciul cu Gaz Metan de la Mediaş. Ar fi fost peste 15.000 de suporteri ai lui Dinamo la meciul cu Poli!

Timişoara ar trebui să fie fericită, a primit un imens avantaj, pentru că s-ar fi creat o atmosferă infernală pentru Timişoara şi favorabilă lui Dinamo.

Pe stadionul de la Cluj, Dinamo ar fi fost avantajată clar. Nu cred că Poli nu se va prezenta la meci, ei spun aşa, dar sînt foarte bucuroşi că jucăm meciul cu ei fără spectatori"
, a spus Borcea la sportro.

Preşedintele executiv al lui Dinamo, Cristi Borcea, spune că decizia disputării meciului cu Poli Timişoara fără spectatori este un mare avantaj pentru bănăţeni:

"Să nu uităm că galeria noastră este înfrăţită cu cea a Universităţii Cluj, iar Dinamo este foartre iubită în Ardeal. Amintiţi-vă cum am fost întîmpinaţi la meciul cu Gaz Metan de la Mediaş. Ar fi fost peste 15.000 de suporteri ai lui Dinamo la meciul cu Poli!

Timişoara ar trebui să fie fericită, a primit un imens avantaj, pentru că s-ar fi creat o atmosferă infernală pentru Timişoara şi favorabilă lui Dinamo.

Pe stadionul de la Cluj, Dinamo ar fi fost avantajată clar. Nu cred că Poli nu se va prezenta la meci, ei spun aşa, dar sînt foarte bucuroşi că jucăm meciul cu ei fără spectatori"
, a spus Borcea la sportro.

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (77)
 •  24 Aprilie 2009, 22:09

Totul e aranjat intre Poli si Dinamo, asa ca nu va mai ciondraniti degeaba. Poli a 16-a echipa a lui Dinamo de cand a venit Iancu.

 •  24 Aprilie 2009, 22:06

era vb de suporterii Universitatii care fiind de 10 ori mai multi ca cei ai cefereului plus eventualii simpatizanti ai lui dinamo. "U" a anuntat circa 5000 de suporteri, poate ca 15 e exagerat dar oricum dinamo s-ar fi simtit ca si acasa

nightwishh
nightwishh  •  24 Aprilie 2009, 21:28

E nebun Borcea asta :)) Eu sunt suporter CFR si mergeam la meci sa sustin Timisoara.... Si sunt destui ca mine... Dinamo nu are mai mult de 5000 de suporteri in Bucale, de unde pana unde 15000 la Cluj? lol :))

Vezi toate comentariile (77)
Comentează