Alte știri din fotbal
„Am multe guri de închis!”. Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce a picat transferul la FCSB
0
Mihai Stoica a făcut „primul 11” la FCSB și are un mesaj pentru fanii care cer transferuri: „Vi se pare slabă echipa asta?”
0
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
6
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
1
Știri din fotbal internațional
„De ce nu are Argentina jucători negri la Cupa Mondială?” » O analiză provocatoare Washington Post
93
Turcii i-au decis soarta lui Vincenzo Montella, după rușinea de la Mondial
0
Detaliul curios din vestiarul de la Mondial! S-a descoperit ce ascunde starul echipei într-o cutie mică
0
Haaland și colegii au dat „la vâsle”! + Replica virală despre duelul cu Mbappe: „Sincer, nu prea-mi pasă!”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Benzina și motorina s-au scumpit marți, 23 iunie 2026. Cât costă un litru ...
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Ce urmează după respingerea Guvernului Veștea în Parlament. Procedura ...
Libertatea
După ce ca ne-a îngălbenit la fiecare fault acest arbitru mai și urlam degeaba pentru un penalty care în mintea lui nu a fost... Asta e soarta. Memelusa nu urla? Sau ii e rusine ca a fost eliminat de ddb? :)))
Arbitrul a furat, el se simte cosnsternat????? Chiar se poate asa ceva, sa vina varul
Amr 3 zile. fc fcsb nu e Steaua. Sa vina dezafilierea! :))
Au plâns băeții lui Croitoru în vestiar? Băi și cum mai cântau, da și ce mai jucau, ce mai ruleau la opinci după meciul cu CFRul de acum câteva zile... "Suntem o forță!" zicea Croitoru atunci... Vou? Uniți-vă forțele și curățaț întâi stadionul, plângăcioșilir! (Cică au mai plâns aseară și unii și prin redacții și studiourile TV, și au început apoi să scrie/spună prostii)
a fost si tinere... a fost si oprirea unei faze clare de gol... rosu clar! dar, daca a imbatrinit omul, o tine pe a lui! sau are poate alte scopuri meschine...
Tind sa ii dau dreptate lui Crauciunescu in ciuda cazaturii extrem de teatrale a jucatorului de la Botosani. Si daca ezte sa fim cinstiti, in conditiile date meciul acesta nu trebuia sa se joace deloc, cu sanctionarea echipei organizatoare. Remarc insa, dupa foarte multe luni de letargie, mobilitatea si determinarea jucatorilor nostri. De ar fi avut mereu atitudinea asta, azi am fi fost pe primul loc. Dar, din pacate, Piturca, Bergodi si Papura nu au avut preocuparea asta.
„1. Abateri sancţionate cu eliminare: ... • împiedică un adversar să înscrie un gol sau împiedică o ocazie clară de înscriere a unui gol de către un adversar a cărui direcţie generală de deplasare este către poarta jucătorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sancţionează cu lovitură liberă. 2. Atunci când un jucător comite o abatere împotriva unui adversar în propria suprafaţă de pedeapsă, împiedicând astfel o ocazie clară de înscriere a unui gol pentru adversar, iar arbitrul acordă o lovitură de pedeapsă, jucătorul vinovat este avertizat dacă abaterea este comisă ca urmare a unei încercări de a juca mingea; în toate celelalte situaţii (de exemplu, ţinere, tragere, împingere a adversarului, imposibilitatea de a juca mingea etc.), jucătorul vinovat trebuie eliminat.” Situația cu Virgil Ghiță se aplică la punctul 1. Situația din meciul de aseară, la punctul 2.
„1. Abateri sancţionate cu eliminare: ... • împiedică un adversar să înscrie un gol sau împiedică o ocazie clară de înscriere a unui gol de către un adversar a cărui direcţie generală de deplasare este către poarta jucătorului vinovat, prin comiterea unei abateri care se sancţionează cu lovitură liberă. 2. Atunci când un jucător comite o abatere împotriva unui adversar în propria suprafaţă de pedeapsă, împiedicând astfel o ocazie clară de înscriere a unui gol pentru adversar, iar arbitrul acordă o lovitură de pedeapsă, jucătorul vinovat este avertizat dacă abaterea este comisă ca urmare a unei încercări de a juca mingea; în toate celelalte situaţii (de exemplu, ţinere, tragere, împingere a adversarului, imposibilitatea de a juca mingea etc.), jucătorul vinovat trebuie eliminat.” Situația cu Virgil Ghiță se aplică la punctul 1. Situația din meciul de aseară, la punctul 2.
Uite reacția lui Craciunescu la un meci fcsb - viitorul:"Viitorul s-a văzută nevoită să joace în 10 oameni cu FCSB încă din minutul 5, când fundaşul Virgil Ghiţă a primit direct cartonaş roşu, pentru un fault din postura de ultim apărător.Decizie corecta." Oare când era corect....atunci...sau acum?
Poate face fault si la mijlocul terenului....se numește ca a făcut fault în postura de ultim apărător...ba voi ce regulament știți?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.