FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CFR CLUJ - ASA TG. MUREȘ 2-0

Bud a dus-o pe CFR în a 5-a finală în 9 ani: "Mergem să câștigăm Cupa" » Ce spune președintele clujenilor

Articol de GSP - Publicat joi, 21 aprilie 2016 22:35

CFR Cluj s-a calificat în finala Cupei României după ce a învins-o pe ASA, scor 2-0 (0-0 în tur).

Cristi Bud, eroul celor de la CFR datorită celor două goluri înscrise, a vorbit despre performanța reușită de clujeni.

"Mergem să câștigăm Cupa. Ne bucurăm foarte mult că ne-am calificat. Am învins o echipă din play-off și am demonstrat că nu merităm să fim în play-out.

Îmi era dor de un meci cu Dinamo și sper să câștige cea mai bună echipă.

Un trofeu este foarte important pentru orice jucător și pentru orice club. Vrem să aducem încă unul la Cluj. A fost un an greu și sperăm să reușim", a declarat Bud la DigiSport.

3 trofeeale Cupei României a câștigat CFR Cluj în ultimii 9 ani, în 4 finale jucate

"Echipa a jucat extraordinar și merită toate laudele. Ar fi ceva extraordinar să cîștigăm Cupa României într-un an așa greu. Am avut ceva probleme, dar sperăm să revenim printre primele echipe ale clasamentului. Dacă nu eram depunctați, acum nu eram așa jos. Totuși, este bine că suntem într-o finală!" Iuliu Mureșan, la DolceSport