FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CHINDIA - CRAIOVA

FOTO Greșeli cu repetiție în Chindia - Craiova! Oltenii nu au primit penalty nici în Cupă

CS Universitatea Craiova a cerut o lovitură de la 11 metri în prima repriză a meciului cu Chindia Târgoviște, din sferturile de finală ale Cupei României.

Articol de GSP - Publicat marti, 02 martie 2021 20:38 / Actualizat marti, 02 martie 2021 21:19

În minutul 18, la scorul de 0-0, Marius Constantin a reluat din cădere, de la marginea careului de 6 metri. Mingea s-a dus mult peste, dar Paul Iacob a avut o intervenție neregulamentară. A încercat să pună o contră, a ridicat talpa și l-a lovit peste picior pe Constantin. „Centralul” Horia Mladinovici nu a dictat lovitură de la 11 metri, în ciuda țipetelor de durere ale fundașului Craiovei.

Chindia - Craiova, cu probleme și în Liga 1

Chindia și Craiova s-au înfruntat și în urmă cu 4 zile, în Liga 1. Oltenii ar fi trebuit să beneficieze de un penalty și în acea dispută. În minutul 56, Andrei Ivan a fost lovit evident în picior de Marco Dulca. Atacantul Craiovei era cu spatele la poartă și încerca să intre în posesia balonului. „Centralul” Istvan Kovacs a fost bine plasat, la 3 metri de fază, și a lăsat jocul să meargă.

EXCLUSIV FCSB, CFR Cluj sau Craiova? Opinie categorică: „N-au jucători și antrenor de campioană! Ei vor lua titlul!”

FOTO UPDATE Craiova a cerut două lovituri de pedeapsă în meciul cu Chindia! Verdictul lui Constantin Zotta