CUPA ROMANIEI  ·  TURUL III

Cupa României 2019-2020 // Farul a încheiat runda cu o „dublă” a lui Halep! Rapid, CSA Steaua și FC U Craiova 1948 s-au calificat » Toate rezultatele

Joi, 29 August 2019

Turul III al fazei naționale a Cupei României a început marți, iar miercuri a continuat cu nu mai puțin de 15 partide. FC U Craiova, Rapid și Steaua s-au calificat în turul următor. Runda a fost închisă astăzi de către Farul Constanța cu victoria contra unei echipe de Liga 4, Victoria Cumpăna. 

  • S-au calificat în turul 4: Avântul Reghin, Sănătatea Cluj, Aerostar Bacău, Sânmartin, UTA, Ghiroda și Giarmata Vii, Vedița Colonești, Turris Turnu Măgurele, Ripensia, Făurei, Fotbal Comuna Recea, Foresta Suceava, Csikzereda, Olimpic Cetate Râșnov, Flacăra Moreni, CSA Steaua, CS Tunari, CSM Reșița, Crișul Chișineu-Criș, Flacăra Horezu, FC U Craiova, CSM Focșani, Metalul Buzău, Popești-Leordeni, Rapid, Industria Galda și Farul Constanța.
  • Echipele de Liga 1 intră în competiție din „16-imi”, adică după disputarea turului 4.

CSA Steaua a învins-o miercuri categoric acasă pe CS Balotești, echipă din Liga 3. Roș-albaștrii au evoluat extrem de bine contra unei echipe de eșalon superior, impunându-se clar, cu 4-0. 

Tot miercuri, Rapid a răsturnat tabela și s-a calificat cu emoții, 2-1 cu FC Daco Getica, colega de eșalon.

FC U Craiova, formația din Liga 3, s-a calificat în turul următor al Cupei după un meci dramatic cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, grupare din liga secundă. Alb-albaștrii lui Eugen Trică au învins la Severin cu 6-5 la loviturile de departajare, după 2-2 în timpul regulamentar. 

PROGRAMUL TURULUI III

Joi

  • Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 0-3 (Antoche 2, Halep 15, 72)

Marți

  • Unirea Ungheni – Avântul Reghin 3-3, 3-5  d. prel.
  • Unirea Dej – Sănătatea Cluj 0-3
  • Unirea Mirceşti – Aerostar Bacău 1-1, 3-5 d. pen.
  • Sânmartin – Luceafărul Oradea 4-1
  • Şoimii Lipova – UTA Arad 0-1
  • Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara 6-1
  • Vediţa Coloneşti – Filiaşi 3-1
  • CSM Alexandria – Turris Turnu Măgurele 0-2
  • Voinţa Lupac – Ripensia 0-4
  • Făurei – Dacia Unirea Brăila 3-1

Miercuri

  • Minaur Baia Mare (L3) – Fotbal Comuna Recea (L3) 0-2
  • Foresta Suceava (L3) – Bucovina Rădăuţi (L3) 3-0
  • Ceahlăul (L3) – Csikszereda (L2) 0-1
  • CSM Focşani (L3) – Suporter Club Oţelul Galaţi (L3) 1-1, 3-1 d.prel
  • Târgu Secuiesc (L3) – Olimpic Cetate Râşnov (L3) 0-2
  • Metalul Buzău (L3) – Gloria Buzău (L2)  0-0, 3-2 d.pen
  • Flacăra Moreni (L3) – Progresul Spartac (L3) 3-1
  • CSA Steaua (L4) – Baloteşti (L3) 4-0
    Au marcat: Antohi '3, Elek '29 p., Morariu '67, Enceanu '77

  • Popeşti-Leordeni (L3) – Afumaţi (L3) 1-1, 5-4 d.pen
  • Tunari (L3)– Unirea Slobozia (L3) 1-0
  • Rapid (L2)– Daco-Getica  (L3) 2-1 
    Au marcat: Jorza '49, Roskopf '66 /  G. Răducan '37

Echipa de start Rapid: Tătaru - Băjan, Mallo, Manole, Oanea - Sefer, Jorza - Goge, Drăghiceanu, Dodoi - Dulca 
Rezerve: Achiriloaie, Babaua, Vadasis, Djuric, Pănoiu, Hlistei, Roskopf 
Antrenor: Daniel Pancu

  • Flacăra Horezu (L3) – Pandurii (L2) 2-0
  • Inter Petrila (L3) – CSM Reşiţa (L2) 1-4
  • Crişul Chişineu-Criş (L3) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (L3) 6-0
  • Măgura Cisnădie (L3) – Industria Galda (L3) 1-1, 3-5 d.pen
     

  • FC U Craiova (L3) – Viitorul Pandurii Târgu Jiu (L2) 2-2, 8-7 d.pen
  • Au marcat în timpul regulamentar: V. Pop '31, Raicea '82 / Astafei '78 p., Hăjmășan '89
  • Meciul integral poate fi urmărit mai jos:

În această fază competițională, pe lângă echipele din Liga 3 și Liga 4 calificate au intrat și nou-promovatele în Liga 2, dar și echipele aflate în subsolul clasamentului în sezonul trecut al eșalonului secund.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!



Andreea Antonescu a sunat la 112 și a anunțat că este sechestrată. Incredibil ce au descoperit polițiștii când au ajuns la apartament

Libertatea

Comentarii (36)

Aurel Stana  •  05 Septembrie 2019, 12:15
Postat de univ_craiova1 pe 28 August 2019, 22:10

Felicitări FC u 1948, echipa ai nu are nicio treaba cu Craiova sau stiinta!

dar cealalalta echipa are

Aurel Stana  •  30 August 2019, 10:11

esti un frustrat ascuns dupa pseudonim se vede ca va e frica de brutar altfel nu inteleg de ce comentezi la toate articolele despre echipa lui

Aurel Stana  •  30 August 2019, 10:08
Postat de univ_craiova1 pe 29 August 2019, 23:17

***

*** te muti ca *** da la o echipa la alta. personal ma doare undeva de mititelu fotbalul a murit de mult in craiova totul este o propaganda politica asa ca laso moale cu ***..***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (36)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
12:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 2
18:00 Baschet, FIBA Euro 2021

România - Spania

Digi 3
19:55 Fotbal, Europa League

CFR Cluj - Sevilla

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:55 Fotbal, Europa League

FC Bruges - Man. United

Digi 2, Telekom 3
19:55 Fotbal, Europa League

Ludogoreț - Inter

Digi 3, Telekom 2, Look Sport
19:55 Fotbal, Europa League

Getafe - Ajax

Digi 4, Telekom 4
22:00 Fotbal, Europa League

Olympiakos - Arsenal

Digi 2, Telekom 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Europa League

Rangers - Braga

Digi 3, Telekom 4
22:00 Fotbal, Europa League

Roma - Gent

Digi 4, Telekom 3
Program TV complet

Liga 1