FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CSM ALEXANDRIA - U CLUJ 0-4

VIDEO CSM Alexandria - U Cluj 0-4 » Trupa lui Eugen Neagoe, victorie categorică » Cum arată clasamentul

U Cluj a remizat cu CFR Cluj în prima etapă a grupelor Cupei // foto: GSP

Articol de GSP - Publicat joi, 10 noiembrie 2022 15:51 / Actualizat joi, 10 noiembrie 2022 18:22

U Cluj s-a impus fără emoții în meciul cu CSM Alexandria (Liga 3), 4-0, în etapa a 2-a din Cupa României.

Toate rezultatele și programul grupelor Cupei României

După un start liniștit de meci, formația lui Eugen Neagoe a început să preseze și a intrat în avantaj la pauză.

În minutul 30, Florin Haită a deschis scorul. „Decarul” a pătruns pe partea dreaptă, a intrat în careu și a șutat puternic, trimițând mingea în vinclu.

FRF și-a recunoscut greșeala! Ce criteriu de departajare a fost scos din Cupa României
CRITERII DE DEPARTAJARE

După pauză, clujenii s-au descătușat și au punctat de 3 ori.

Adrian Bălan a reușit dubla, în minutele 71 și 86, iar Pițian a punctat și el în minutul 76.

După această victorie, U Cluj urcă pe primul loc în Grupa C. Clujenii au 4 puncte, câte are și Farul, dar are un golaveraj mai bun. CSM Alexandria are un punct și este pe 5.

În etapa viitoare, CSM Alexandria va juca împotriva celor de la CSC Dumbrăviță, iar U Cluj se va duela cu Rapid (locul 3, 3 puncte).