FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  U CLUJ - CFR CLUJ 1-1

Dan Petrescu: „Am fost praf, voiam să fac 8 schimbări” » A fost iureș în vestiar!

U Cluj și CFR Cluj au remizat, scor 1-1, în prima rundă a grupei C din Cupa României. Dan Petrescu, antrenorul campioanei, și-a criticat dur elevii la finalul partidei în care a folosit rezerve și jucători reveniți după probleme medicale.

Articol de GSP - Publicat joi, 20 octombrie 2022 23:30 / Actualizat joi, 20 octombrie 2022 23:38

Dan Petrescu, după U Cluj - CFR Cluj 1-1: „De mult n-am mai certat echipa ca la pauză”

„Nu sunt mulțumit de prestația jucătorilor. Principalul motiv e că cei de azi n-au meciuri și ritm. E singura scuză pe care o au. Bordeianu, Burcă, Buș, Mistrati au venit după accidentări, Billong, Ze Gomes au debutat. Majoritatea au arătat foarte rău, nu știu dacă s-a salvat cineva azi, poate Braun, care a intrat bine.

A făcut un nou meci dezastruos la FCSB și va fi amendat
FCSB

Chiar dacă băteam... echipa n-a fost ce trebuie. Primele 5 minute au fost bune, restul de 40 au fost dezastru în prima repriză. În repriza a doua am mai avut două ocazii, dar tot prea puțin pentru pretențiile noastre. Nu m-a surprins U, m-au surprins jucătorii mei. Cei de la U s-au autodepășit, ai mei au jucat foarte slab. Ei au vrut, dar n-au avut ritm și nu au putut.

De mult n-am mai certat echipa ca la pauză. Mă așteptam mai mult de la jucătorii mei, sper ca la următorul meci să nu ma dezamăgească așa cum au făcut azi. Am vrut să fac 8 schimbări la pauză, dar n-aveam cum”, a declarat Petrescu la Orange Sport.

Alte reacții după U Cluj - CFR Cluj 1-1:

U Cluj a făcut un meci bun, rezultatul e echitabil. La noi s-a simțit lipsa ritmului, au fost mulți jucători care n-aveau meciuri în picioare
Andrei Burcă, fundaș CFR Cluj

A fost un meci greu, un derby pe care-l așteptam de mult. Acest 1-1 dă moral ambelor echipe. Noi ne doream victoria. La pauză, mister a fost foarte supărat, trebuia să dam mai mult
Daniel Bîrligea, atacant CFR Cluj

Meciul de duminică va fi la fel de greu, cei de la U Cluj au demonstrat, cred că va fi un meci închis, decis la micile detalii. Cred că duminică va câștiga echipa care va marca prima