FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  BAIA MARE - STEAUA, JOI, 20:30, LIVETEXT PE GSP.RO.

FC Baia Mare despre meciul cu Steaua: "Vor fi 90 de minute de distracție! Obiectivul a fost deja îndeplinit"

Articol de GSP - Publicat luni, 26 octombrie 2015 20:30

FC Baia Mare abia așteaptă meciul cu Steaua de joi, ora 20:30. Partida va putea fi urmărită la Digi și liveTEXT pe GSP.RO.

Antrenorul gazdelor, Dorin Toma, crede în șansa echipei sale, chiar dacă adversară va fi campioana României.

"În Cupa României obiectivul a fost îndeplinit, deci pentru noi vor fi 90 de minute de distracție. Dacă ne vom califica, va fi și o primă pe măsură", a declarat Dorin Toma, antrenorul băimărenilor, la Digi.

Acesta a fost completat de Octavian Ormenișan, portarul băimărenilor: ”Ne bucurăm că am reușit să aducem Steaua aici. Pentru Baia Mare, pentru suporteri, pentru tot orașul”.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”