FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FCSB

FCSB. Gnohere, OUT pentru o lună! Anunțul a fost făcut de Bogdan Vintilă!

Articol de GSP - Publicat joi, 05 martie 2020 23:04

Bogdan Vintilă a dezvăluit la finalul meciului dintre FCSB și Hermannstadt (scor 2-1) că Harlem Ghonere (32 de ani) va lipsi de pe teren timp de o lună.

În prima repriză a meciului de Cupă, Adrian Petre a fost folosit ca „vârf”, însă a avut o prestație ștearsă, fiind schimbat la pauză. În a doua repriză a meciului, Florin Tănase a ocupat postul de atacant.

La finalul meciului, Vintilă a vorbit despre accidentarea lui Gnohere:

Harlem are o ruptură la gambă și va lipsi timp de o lună, din ce ne-a spus medicul echipei. Harlem este accidentat, Adrian este singurul nostru atacant. Încercăm să îl menajăm pentru meciul următor”, a declarat Vintilă pentru Look Sport.

Ratează derby-urile cu CFR și Craiova

Ultimul meci în care Harlem Gnohere a evoluat a fost remiza cu Chindia Târgoviște (scor 1-1), meci disputat pe 22 februarie.

Accidentarea la gambă îl va ține pe Gnohere departe de teren pentru cel puțin trei alte meciuri. Meciurile pe care „Bizonul” le va rata sunt:

• FCSB - Universitatea Craiova (8 martie)
  • CFR Cluj - FCSB (15 martie)
  • FCSB - Gaz Metan Mediaș (21 martie)

6 goluria marcat Gnohere în acest sezon de Liga 1, în 18 meciuri

Vezi și:

Dennis Man, dur după calificare: „Dacă nu dăm 100% e greu”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!