CUPA ROMANIEI    •   PROGRAM

FRF a anunțat programul optimilor Cupei României » FCSB și Dinamo joacă în aceeași zi

Miercuri, 03 Octombrie 2018

Federația Română de Fotbal a anunțat programul meciurilor din "optimile" Cupei României.

Meciurile se vor juca în perioada 30 octombrie - 1 noiembrie și vor fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe TV Telekom Sport, TV Digi Sport și Look Sport.

Dinamo și FCSB vor juca ambele în aceeași zi, 1 noiembrie. Dinamo va juca pe terenul celor de la AFK Csikszereda, la Miercurea Ciuc, de la ora 19:00, iar Dunărea Călărași - FCSB se joacă de la ora 21:00 pe terenul echipei lui Alexa.

Program Cupa României

 30 octombrie

 AFC Hermannstadt – FC Voluntari,  ora 16:30

Turris-Oltul Tr. Măgurele – CSU Craiova, ora 19:00

PoliIași –  Viitorul, ora 21:45

31 octombrie

CS Mioveni – Sepsi OSK Sf. Gheorghe, ora 16:30

Universitatea Cluj –  Astra,  ora 19:00

Gaz Metan  – CFR Cluj, ora 21:45

1 noiembrie

AFK Csikszereda – Dinamo, ora 19:00

Dunărea Călărași – FCSB,  ora 21:45

Citește și: Anunțul făcut de președintele Dunării Călărași înaintea duelului cu FCSB din Cupa României

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Academia Clinceni - Farul

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, Liga 2

Energeticianul - Universitatea Cluj

Digi 1, Telekom 2, Look Sport
14:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Rayo Vallecano

Digi 2, Telekom 3
14:00 Fotbal, Bundesliga 2

Koln - Sandhausen

Digi 4
14:30 Fotbal, Premier League

Burnley - Tottenham

Eurosport
14:30 Handbal F, Liga Campionilor

Copenhaga - Buducnost

Telekom 4
15:00 Handbal F, Liga Campionilor

CSM București - Gyor

Digi 1, Telekom 1
16:15 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Franța - Scoția

Telekom 4
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Hertha Berlin

Digi 4, Telekom 3
17:00 Fotbal, Liga 1

Astra - Hermannstadt

Digi 1, Telekom 1, Look
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Dubai

Digi 3
17:15 Fotbal, La Liga

Sevilla - Barcelona

Digi 2, Telekom 2
18:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Nimes

Digi 4
18:00 Fotbal, Turcia

Istanbul BB - Bursaspor

Look Sport
18:45 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Țara Galilor - Anglia

Telekom 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Fortuna Dusseldorf - Nurnberg

Digi 3
19:30 Fotbal, Premier League

Leicester - Crystal Palace

Eurosport
20:00 Fotbal, Liga 1

Politehnica Iași - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Sporting - Dinamo

Digi 2
20:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

Frosinone - Roma

Digi 3, Telekom 3
21:45 Fotbal, La Liga

Athletic Bilbao - Eibar

Digi 2, Telekom 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rotterdam

Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
0
Viitorul
0
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
-
Hermannstadt
-
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
-
CFR Cluj
-
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV