FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  POLI TIMIŞOARA - DINAMO, AZI, 20:30 GSP TV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Gheorghe Chivorchian: "Cine bate azi, ia Cupa!"

Articol de GSP - Publicat marti, 28 aprilie 2009 00:00

Preşedintele lui Poli Timişoara, Gheorghe Chivorchian, consideră că echipa care se va impune în semifianla de Cupă dintre gruparea bănăţeană şi Dinamo va reuşi să cîştige şi trofeul.

"Măsurile de securitate sînt foarte bine luate. E un joc amical sau cel puţin aşa au considerat unii că trebuie să fie de vreme ce au hotărît să se joace fără public. Se întîlnesc două echipe care au drept obiectiv cîştigarea Cupei şi a campionatului, sînt sigur că va fi un meci bun.

Cine va învinge azi, cred că îşi va adjudeca şi trofeul în cele din urmă. Mă aştept ca acea echipă să fim noi, dar jocul este foarte echilibrat. Vrem victorii pe toate planurile pentru că numai aşa ne putem bucura la finalul sezonului", a spus Chivorchian la GSP TV.

Citește și:
Îl deturnează FCSB? » Denis Drăguș, surprins în vacanță cu „agenții” lui Gigi Becali
Superliga
Îl deturnează FCSB? » Denis Drăguș, surprins în vacanță cu „agenții” lui Gigi Becali
Trădarea verii în Superliga! Făcut praf de Varga, Alibek Aliev s-a răzbunat și a semnat tocmai cu rivala! Primele imagini în noul echipament
Superliga
Trădarea verii în Superliga! Făcut praf de Varga, Alibek Aliev s-a răzbunat și a semnat tocmai cu rivala! Primele imagini în noul echipament
Zeljko Kopic a acceptat până la urmă oferta și se pregătește de debut
Campionate
Zeljko Kopic a acceptat până la urmă oferta și se pregătește de debut
S-a săturat și vrea să plece de la Rapid: „A cerut să rezilieze contractul”
Superliga
S-a săturat și vrea să plece de la Rapid: „A cerut să rezilieze contractul”
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Profit.ro
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un altfel de Iran » Cum s-au comportat, departe de casă, persanii din Los Angeles la meciul cu Noua Zeelandă

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (5)
 •  28 Aprilie 2009, 22:57

Va cam avintati in pronosticuri.Apropo cine i-a pus pe anemici aia sa comenteze meciul la TV.Iata citeva perle,,Finalista ii va tine pumnii lui Timisoara sa obtina cel putin locul doi pentru a accede in europa league.``de parca Timisoara a cistigat deja cupa.Apoi ``Dinamo sufera cel mai usturator esec in acest campionat``A fost meci de cupa domnilor.In final au uitat faptul ca sint la Cluj,punind meciul la Timisoara.Trei cuvinte pt fotbalul nostru Coruptie.Mediocritate Incompetenta. Cortin

 •  28 Aprilie 2009, 20:40

va lua titlul echipa asta frumoasa pe al carei stadion jucati azi! fortza CFR Cluj! va iubim

 •  28 Aprilie 2009, 20:39

handel...mai gura pacatosului adevar graieste

Vezi toate comentariile (5)
Comentează