FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  HERMANNSTADT - VIITORUL 2-3

Gică Hagi, fericit pentru doi dintre jucătorii săi: „Au dovedit că sunt buni”

Articol de GSP - Publicat marti, 26 februarie 2019 22:17

Gică Hagi a vorbit despre victoria Viitorului din sferturile de finală ale Cupei României cu Hermannstadt,scor 3-2, și explică momentul de după golul victoriei când l-a îmbrățișat pe Vasile Miriuță, antrenorul sibienilor.

„A fost un meci frumos. Nu a existat presiune și cred că s-a văzut în această seară. Mă bucur că am marcat. Știam că întâlnim o echipă puternică. E bine pentru Rivaldinho și Eric că au marcat. Bine că au dovedit că sunt buni, deși știa toată lumea.

Le-am zis jucătorilor că azi e un test și au trecut testul. Am folosit tot lotul și asta mă bucură. Am menajat jucătorii cu multe minute. L-am îmbrățișat pe Miriuță pentru că n-a fost atât de multă presiune pe bancă. Mai facem și noi de-astea”, a declarat Hagi la TV Telekom Sport.