FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  PANDURII - DINAMO 2-3

Noul căpitan al lui Dinamo a fost un dezastru cu Pandurii » Ce note au primit ceilalți jucători

Articol de GSP - Publicat joi, 29 octombrie 2015 08:23

Dinamo a învins în deplasare Pandurii în optimile Cupei României, scor 3-2, la capătul unui meci care se pregătea de prelungiri. Golul lui Vojnovici din minutul 90 i-a trimis pe "cîini" mai repede la București.

Căpitan în premieră la Dinamo, Mevlja a fost unul dintre cei mai slabi dinamoviști din echipa lui Mircea Rednic, fiind notat cu 5 de Gazetă la fel ca și Iustin Popescu, Puljici și Gavrilă. Remarcații serii au fost Rotariu și Palici, care au primit nota 8.

Și gazdele au avut un jucător de nota 8 în persoana lui Hora, care a marcat primul gol al Pandurilor.

 caseta

Citește și:
Fundașul Angliei se va căsători cu fata legendei lui Manchester United » A vorbit despre relația cu viitorul socru
Stiri extrasport
Fundașul Angliei se va căsători cu fata legendei lui Manchester United » A vorbit despre relația cu viitorul socru
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
Noutati auto
Noul model Dacia a fost surprins pe stradă! Imagini-spion cu mașina care urmează să fie lansată
Mutare de impact! A semnat înainte de derby-ul CFR Cluj - U Cluj: „Ne bucurăm că te întorci acasă”
Superliga
Mutare de impact! A semnat înainte de derby-ul CFR Cluj - U Cluj: „Ne bucurăm că te întorci acasă”
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ A 3-a zi de scumpiri mari în toate benzinăriile. Motorină mai ieftină de 9 lei - doar în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (13)
zecs93
zecs93  •  30 Octombrie 2015, 19:58
Postat de legoolas pe 29 Octombrie 2015, 10:56

Mi s-a parut mai ok Bunoza, nu zic ca Mevlja, nu e bun, insa nu e foarte sigur pe el.

Bunoza era mai rapid decat Mevlja si iesea cu mingea de picior din aparare, Mevlja e mai sigur si nu face chestia asta, dar oricum, daca i-am fi avut acum pe bunoza si elhamed ( care dupa parerea mea au fost cele mai bune transferuri de la ousmane ndoye si djakaridja kone incoace) poate la iarna preturile lor vor mai scadea si atunci i-am putea lua, daca ii aducem pe aia inapoi plus inca 2 mijlocasi de banda peste ce avem in liga 1 si un atacant mai de viteza ( cu toate ca essombe este accel atacant de viteza dar din pacate se accidenteaza cam des si atunci nu avem pe cine baga) putem sa ne batem la titlu de la anu !!!

luker
luker  •  30 Octombrie 2015, 13:27

Palici merita sa fie capitan la Dinamo. Daca am mai avea 1-2 ca el, am intra in play off fara probleme de pe locul 2 sau 3.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  29 Octombrie 2015, 15:22

Si mai e o problema la Dinamo. Strategia asta cu aparatul dand adversarului sansa sa te domine nu merge de 10 ani si nu merge nici acum. Te aperi cand stii ca nu gafezi defensiv si pe contraatac esti letal. Dar cu Bizonul lasat singur intre 5 adversari orice contraatac al nostru e ca si pierdut. In plus gafe in defensiva se fac. Hai cand te ataca Chiajna sau Iasi poate scpai insa Craiova ne-a dat lectii. Ieri 2 goluri facute cadou adversarilor care in mod normal ne costau calificarea. E inadmisibil sa dai pe tava 2 goluri adversarilor. Strategie lui Dinamo trebuie sa fie una de atac si sa stapaneasca centrul terenului, cand a jucat asa a castigat si nu vorbesc doar de acest sezon ci din punct de vedre istoric. Asta ca dam un gol si apoi ne bagam cu fundul in poarta iar la cea mai mica presiune adversa oferim gol pe tava adversarilor e o tactica falimentara care nu ne va duce nicaieri.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează