FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FINALA CUPEI ROMÂNIEI

Olăroiu îşi satisface orgoliul pentru care s-a întors în Ghencea » Pe bancă împotriva ”cîinilor”!

Gigi Becali încearcă să-l convingă pe Oli să continue la Steaua şi din vară Foto: Raed Krishan
Gigi Becali încearcă să-l convingă pe Oli să continue la Steaua şi din vară Foto: Raed Krishan

Articol de - Publicat vineri, 13 mai 2011 00:00 / Actualizat joi, 12 mai 2011 22:00

Tehnicianul va renunţa abia pe 25 mai să conducă echipa prin telefon, în premieră de cînd a revenit la Steaua

Staff-ul Stelei renunţă la hands-free pentru cel mai important meci al întregului sezon, finala Cupei României. Cosmin Olăroiu a condus şi pînă acum antrenamentele, a ales primul "11" şi strategia pentru partidele cu Gaz Metan (0-0) şi cu FC Braşov (1-1), dar a luat deciziile din timpul jocurilor de la tribuna oficială, comunicînd telefonic cu secunzii Necula şi Caramarin şi cu managerul Mihai Stoica.

Olăroiu vs Lupescu
Finala cu Dinamo va fi primul joc la care Oli îşi va asuma responsabilitatea sută la sută şi va lua loc pe bancă. El a gîndit aşa "minimandatul" pe care îl are la Steaua încă din clipa în care a acceptat să preia conducerea echipei. A avut două motive să procedeze astfel: are ocazia să-şi treacă în palmaresul propriu încă un trofeu şi se gîndeşte că un succes în Cupă l-ar răzbuna în disputa cu Ionuţ Lupescu. Directorul general al FRF s-a opus ca Oli să preia acum "naţionala", iar Ionuţ e perceput ca un apropiat al roş-albilor. A jucat pentru Dinamo şi acum e prieten cu acţionarii din Ştefan cel Mare.

"Olăroiu ştie mai bine de ce procedează astfel, dar eu n-aş face aşa. Adică ori mă implic sută la sută, stau pe bancă şi-mi asum răspunderea, ori nu mai vin deloc!"
Ilie Stan, fost fotbalist al Stelei

"Voi anunţa clar după finala Cupei dacă rămîn la Steaua sau nu şi pentru sezonul viitor. Dar Duckadam n-are dreptate cînd zice că în proporţie de 80 la sută continuu dacă luăm trofeul. Şansele sînt mult mai mici!"
Cosmin Olăroiu, antrenor Steaua

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (16)
eugen555
eugen555  •  13 Mai 2011, 10:25

ai dedus tu, inteligent fiind, ca Oli s-a intors sa se rezbune pe Lupescu!!!..wow!

biiii
biiii  •  13 Mai 2011, 09:31

Javrelorrrrrrrrrrrrrr voi suntenti niste lepreeeeeeeeeee in frunte cu atotstivuitorul borcicaaaa. ce s-a intamplat cu bistrita e de toata jena....

cvj21a
cvj21a  •  13 Mai 2011, 09:10

1. Olaroiu e chiar un mare antrenor? 2. De cand e privit ca un mare stelist? pt 1 an si jumatate ca antrenor? 3. O alta gaselnita a lui gigi de a-si aroga mari succese...viitoare...dupa iar se desumfla:))

Vezi toate comentariile (16)
Comentează