FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO

Patrick Petre vrea să fie titular în meciul din Cupa României: "Dacă nu acum, atunci cînd? Sînt mai pregătit ca niciodată"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 septembrie 2015 16:18

Dinamo va juca joi în Cupa României, împotriva celor de la Unirea Brăila, iar Mircea Rednic vrea să titularizeze mai mulți jucători care nu au evoluat prea mult în acest sezon.

Patrick Petre, unul dintre cei mai tineri jucători din lotul lui Dinamo, este pregătit să fie titular în echipa lui Mircea Rednic, la meciul de joi.

"Sînt mai pregătit ca niciodată. Dacă nu jucăm în astfel de meciuri, atunci cînd? Îi mulțumim lui Mircea Rednic că ne dă șansa mai multor tineri să arătăm ce putem.

Nu subestimăm Unirea Brăila. Sîntem Dinamo și trebuie să ne considerăm favoriți. Nu ne este teamă. Sîntem pregătiți să cîștigăm", a declarat Patrick Petre.

Citește și:
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Superliga
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Campionate
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (10)
dinamovist_batran
dinamovist_batran  •  24 Septembrie 2015, 08:46

In meciul de la Botosani, de fiecare data a driblat si a pierdut mingea. E prea egoist si asta nu-l scoate in valoare. Din contra.

1745flo
1745flo  •  23 Septembrie 2015, 23:29

sa vedem ce zice si Puriul!

gabineg
gabineg  •  23 Septembrie 2015, 22:02

Din pacate, niciunul dintre ei nu are valoarea unor Raducioiu, Mitea sau Marica la varsta lor. Mi-aduc aminte de un meci Dinamo-Atletico Madrid din septembrie 1977. Lucescu tocmai plecase la Hunedoara. Pe partea dreapta a atacului nostru debuta un necunoscut de 20 ani. O aschimodie pe care un vant mai puternic parea sa-l zboare peste gard. Ce i-a facut piticul ala fundasului stanga (international spaniol, parca Marcelino il chema) nu i-a venit sa creada. La un moment dat venea si stoperul sa-l ajute. Iar Talnar, caci de el e vorba, era mai mult pe jos. Ceea ce nu l-a impiedicat sa-i puna mingea lui Dudu pe cap si sa-i batem pe mai titratii adversari. Alta lume, alti oameni...

Vezi toate comentariile (10)
Comentează