FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  PORTAR-GOLGETER

VIDEO Portarul-golgeter a marcat din nou! Gol superb în Cupa României

Portarul Bogdan Căucă, gol din lovitură liberă în Cupa României
Portarul Bogdan Căucă, gol din lovitură liberă în Cupa României Foto: frf.tv

Articol de GSP - Publicat joi, 18 august 2022 12:41 / Actualizat joi, 18 august 2022 13:26

Bogdan Căucă (25 de ani), portarul celor de la SR Brașov, a marcat un gol din lovitură liberă în victoria echipei sale, 4-0 cu Cetate Râșnov, într-un meci din turul 1 al Cupei României, disputat miercuri.

Portarul specializat în lovituri libere a punctat din nou spectaculos pentru brașoveni. În minutele de prelungire ale partidei cu Cetate Râșnov, la scorul de 3-0 pentru echipa sa, Căucă a stabilit scorul final cu o execuție imparabilă.

De la 20 de metri, portarul a bătut cu o lejeritate extraordinară peste zid și l-a învins pe oponentul său din poarta adversă.

VIDEO Portarul Bogdan Căucă, gol din lovitură liberă în Cupa României

🟡⚫️ CAUCĂ LUNETISTUL 🎯 Bogdan Căucă aduce din nou bucurie suporterilor stegari cu un gol din lovitură liberă, de data asta în Cupa României împotriva celor de la Olimpic Cetate Râșnov. Susține echipa la greu, ca să ne bucurăm împreună la bine! 💛🖤 #SteagulRenaște prin noi! www.STEAGUNUMOARE.ro #din1936

Publicată de SR Brașov pe Miercuri, 17 august 2022

Căucă e obișnuit cu goluri senzaționale din lovitură liberă

Căuca nu este la prima reușită semnată din lovitură liberă. În mai, acesta marca împotriva echipei secunde a celor de la Hermannstadt într-o victorie a Brașovului, care a asigurat menținerea echipei lui în al treilea eșalon fotbalistic al României.

De asemenea, în august 2021, într-un meci din turul trei al Cupei României, portarul celor de la SR Brașov înscria golul decisiv în poarta rivalei locale FC Brașov.