CUPA ROMANIEI    •   CUPA ROMÂNIEI

Programul complet al meciurilor din Cupa României » Cînd şi unde poţi vedea confruntările din "16-imi"

Miercuri, 18 Septembrie 2013

FRF a anunţat în această după-amiază programul complet al meciurilor din 16-imile Cupei României. De asemenea, s-a stabilit şi ce meciuri se vor transmite în această fază a competiţiei.

Partidele se vor desfăşura de marţi, 24 septembrie, pînă joi, 26 septembrie.

Marţi
16:00 FC Vaslui - CSM Reşiţa
16:00 Chindia Târgovişte - Săgeata Năvodari
16:00 Corona Braşov - SC Bacău
16:00 FCM Dorohoi - Viitorul Constanţa
16:00 FC Bihor Oradea - ACS Poli Timişoara, Digisport
18:30 Ripensia Timişoara - Universitatea Cluj, Digisport
20:30 Dinamo Bucureşti - Sănătatea Cluj, Sportro

Miercuri
16:00 Gloria Buzău - FC Botoşani
16:00 CS Petrolistul Boldeşti - Gaz Metan Mediaş
16:00 Pandurii Târgu Jiu - Farul Constanţa, Digisport
18:30 FC Braşov - CFR Cluj, Digisport
20:30 FC Universitatea Craiova - Petrolul Ploieşti, Sportro

Joi
16:00 Oţelul Galaţi - Concordia Chiajna
16:00 Astra Giurgiu - ACS Berceni, Digisport
18:00 Rapid Bucureşti - Ceahlăul Piatra Neamţ, Sportro
20:30 Steaua Bucureşti - Avântul Bârsana, Protv

Comentarii (23)

ertyuiop  •  23 Septembrie 2013, 16:39

ce frumos.....PRO TV trimisi sa filmeze la tara! Asa le trebuie!

torque1981  •  23 Septembrie 2013, 11:19
Postat de stefansb pe 18 Septembrie 2013, 19:07

cum sa joace steaua joi?? asta inseamna ca in campionat joaca duminica, si marti are meci in CL...

V-au speriat tare colegii vostri de stana de la barsana. Eu zic sa stati linistiti - bateti barsana si acs si va odihniti titularii cu chelsea ca sa nu alerge degeaba.

alexbibirica1  •  19 Septembrie 2013, 18:48
Postat de stefansb pe 18 Septembrie 2013, 19:07

cum sa joace steaua joi?? asta inseamna ca in campionat joaca duminica, si marti are meci in CL...

Se joaca Joi in cupa , Sambata in campionat cu Acs Recas Timisoara

Vezi toate comentariile (23)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Farul - Luceafărul Oradea

Telekom 3, Digi 1
13:00 Fotbal, Liga 2

ACS Poli - Petrolul

Telekom 3, Digi 1
14:00 Rugby, Amical

România - SUA

Telekom 1
15:00 Handbal

Rostov Don - Brest

Digi 2
16:00 Tenis, ATP

Turneul Campionilor

Telekom 2, Digi 1
16:30 Handbal

Vipers Kristiansand - FTC

Digi 2
16:30 Rugby, Amical

Țara Galilor - Tonga

Telekom 1
17:00 Baschet M

BCMU Pitești - CSM CSU Oradea

Digi 4
18:30 Handbal

Veszprem - Kristiansand

Digi 2
19:00 Baschet F

România - Franța

Digi 4
19:20 Rugby, Amical

Scoția - Africa de Sud

Telekom 2
20:00 Handbal M

Barcelona - Vardar

Telekom 4
20:30 Handbal F

Gyor - HC Podravka

Digi 2
20:45 Baschet M

Steaua - Dinamo

Digi 4
21:00 Rugby, Amical

Irlanda - Noua Zeelandă

Telekom 3
21:45 Fotbal, Cupa Națiunilor

România - Lituania

ProTV
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 15 8 4 3 29 - 15 28
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 15 7 4 4 17 - 17 25
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Dinamo 15 4 5 6 15 - 21 17
10 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
11 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
12 FC Botoșani 15 3 7 5 19 - 23 16
13 Hermannstadt 15 4 3 8 15 - 18 15
14 FC Voluntari 15 1 5 9 14 - 27 8