CUPA ROMANIEI  ·  PROGRAM

Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României » U Craiova 1948 SA – CSM Reșița e cel mai interesant duel

Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României
Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României

Articol de GSP - Publicat luni, 05 octombrie 2020 20:18 / Actualizat luni, 05 octombrie 2020 21:19

Marți, 6 septembrie, încep meciurile din turul 3 al Cupei României, ediția 2020-2021. Iată programul complet:

Marți, 6 octombrie, ora 14:30

  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița
  • AFC Unirea 1924 – ACS Viitorul Şelimbăr
  • CSM Alexandria – CSM Slatina
  • SC Popeşti-Leordeni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30

  • CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea
  • ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
  • AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007
  • ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău
  • ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava
  • AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov
  • CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
  • U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița
  • CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea

Joi, 8 octombrie

  • ACSO Filiaşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ora 14:30)
  • FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj (ora 17:30)

Rezultatele anterioare, din turul 2 al Cupei României 2020-2021:

  • FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria 7-0
  • CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei 1-2
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea 8-7
  • CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova 0-2
  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica 3-1
  • ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
  • CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
  • CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr 3-4
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu 5-0
  • AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni 2-1
  • AFC Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6
  • CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni 0-1
  • CS Tunari – CS Afumaţi 0-3
  • AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 3-1
  • ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei 2-3
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca 4-1
  • ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 0-1
  • ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti 2-1
  • CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
  • CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 0-2

În cazul partidelor de mai jos, care nu s-au disputat, deznodământul a fost stabilit în urma deciziilor Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.

  • ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 0-3
  • CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 0-3
  • ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S. 0-3
  • ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov 0-3
  • ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi 3-0
  • CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3

ACSO Filiași s-a calificat în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.



Răzbunarea interlopilor, cum l-au pedepsit cei din Clanul Sportivilor pe Mary Armăsaru. A fost una dintre cele mai sălbatice agresiuni
Libertatea
Comentarii (1)
ioan1964  •  06 Octombrie 2020, 14:09

cred ca aveau o sansa SAMADAII sa aduca in viitor o divizionara B in localitatea de bastina ,Cermei!Lipova veneau cu copiii la meci,dar ghinion! Acum insanatosire grabnica si mult succes sambata la Chisineu-Cris!

Vezi toate comentariile (1 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
13:00 Tenis, WTA
Turneul din Ostrava
Digi 2
15:00 Baschet M
Athletic Constanța - CSM Miercurea Ciuc
Digi 3
19:45 Fotbal, Europa League
ȚSKA Sofia - CFR Cluj
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
19:45 Fotbal, Europa League
Young Boys - Roma
Digi 2, Telekom 2
19:45 Fotbal, Europa League
Standard Liege - Rangers
Digi 3, Telekom 3, Look Sport 2
19:45 Fotbal, Europa League
Rapid Viena - Arsenal
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
22:00 Fotbal, Europa League
Celtic - Milan
Digi 2, Telekom 2
22:00 Fotbal, Europa League
Tottenham - LASK Linz
Digi 3, Telekom 3, Look Sport 2
22:00 Fotbal, Europa League
Ludogoreț - Antwerp
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
Program TV complet
Liga 1