CUPA ROMANIEI    •   REZULTATE

UPDATE Încă 9 formații s-au calificat în 16-imile Cupei României » CSS Slatina, Progresul Spartac și UTA sunt printre echipele care merg mai departe

CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro
CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro

Miercuri, 12 Septembrie 2018

Miercuri au avut loc 9 meciuri pentru calificarea în 16-imile Cupei României. 

Printre echipele ce merg mai departe se numără CSS Slatina, echipa lui Bobi Verdeș, care a trecut de FC Argeș, 2-0, CS Mioveni, care eliminat-o pe Pandurii, 3-1, și UTA Arad, care a trecut de ACS Poli Timișoara, 2-1.

MECIURILE DE MIERCURI:
Municipal Lugoj - Energeticianul 1-2
CSS Slatina - FC Argeș 2-0 
Pandurii - CS Mioveni 1-3 
Progesul Spartac - Metaloglobus 2-0
Slobozia - Sportul Snagov 2-3
UTA Arad - Poli Timișoara 2-1
Axiopolis Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 2-2, 1-4 la penalty-uri
Bucovina Rădăuți - Știința Miroslava 2-0 după prelungiri
Ripensia Timișoara - ASU Poli Timișoara 1-2 după prelungiri
 
S-AU JUCAT MARȚI: 
Rapid - Daco-Getica 2-1
CSM Focșani - Sporting Liești 0-3 după prelungiri
Gloria Lunca-Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
AFC Unirea - Industria Galda 2-2, 5-3 la penalty-uri
AFC Oltul - CS Balotești 3-2

Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău și Comunea Recea - U Cluj se joacă joi, 13 septembrie, iar Moreni - Chindia Târgoviște se dispută pe 18 septembrie. 

Comentarii (3)

tepesvlad2004  •  12 Septembrie 2018, 23:58

Felicitari Dacia Unirea Braila! Mult succes in continuare!

Abigail Laslas  •  12 Septembrie 2018, 21:40

da parca era o cupa si la amatori, de-acolo n-aveti rezultate. ca doara si ordonantele va fac trafic.

Soos Vilmos  •  12 Septembrie 2018, 19:54

Mult ( NE) stimata redactie, poate faceti un efort de gindire( greu de crezut dar de asteptat) si o sa aflati ca asu se numeste politehnica si nu poli.

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Fotbal, Liga 2

Pandurii Târgu Jiu - Petrolul 52

Digi 1, Telekom 1, Look Sport
13:00 Fotbal, La Liga

Leganes - Valencia

Digi 2, Telekom 4
13:30 Fotbal, Serie A

Sampdoria - Cagliari

Digi 4, Telekom 3
14:00 Fotbal, Liga 1

Dunărea Călărași - Dinamo

Digi 1, Telekom 1, Look
14:00 Fotbal, Bundesliga 2

Jahn Regensburg - Hamburger

Digi 3
14:00 Fotbal, Premier League

Chelsea - Brighton

Telekom 2
16:00 Fotbal, Serie A

Bologna - Juventus

Digi 2
16:00 Fotbal, Ligue 1

Nantes - Bordeaux

Digi 4
16:00 Fotbal, Premier League

Man. United - Liverpool

Telekom 2
16:00 Fotbal, Premier League

Arsenal - Southampton

Telekom 3
17:00 Fotbal, Liga 1

Botoșani - Gaz Metan Mediaș

Digi 1, Telekom 1, Look
17:00 Rugby, Turneul celor 6 Națiuni

Italia - Irlanda

Telekom 4
17:15 Fotbal, La Liga

Atletico Madrid - Villarreal

Digi 3
18:00 Tenis, WTA

Turneul din Budapesta

Digi 4
19:00 Fotbal, Bundesliga

Dortmund - Leverkusen

Digi 2, Telekom 3
19:00 Fotbal, Serie A

AC Parma - Napoli

Digi 3, Telekom 2
19:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Betis

Telekom 4
20:00 Fotbal, Liga 1

FCSB - Craiova

Digi 1, Telekom 1, Look
20:00 Handbal M

Montpellier - Barcelona

Digi 4
21:30 Fotbal, Serie A

Fiorentina - Inter

Digi 3, Telekom 3
21:45 Fotbal, La Liga

Levante - Real Madrid

Digi 2, Telekom 2
22:00 Tenis, ATP

Turneul din Rio de Janeiro

Digi 4
22:30 Baschet, NBA

Toronto - Orlando

Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Vi 22.02.19
20:00
Sepsi OSK
0
Viitorul
0
Sa 23.02.19
17:00
Astra Giurgiu
Butean 49
1
Hermannstadt
0
Sa 23.02.19
20:00
Poli Iași
0
CFR Cluj
Tucudean 90
1
Du 24.02.19
14:00
Călărași
-
Dinamo
-
Du 24.02.19
17:00
FC Botoșani
-
Gaz Metan
-
Du 24.02.19
20:00
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 25.02.19
20:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV