CUPA ROMANIEI    •   REZULTATE

UPDATE Încă 9 formații s-au calificat în 16-imile Cupei României » CSS Slatina, Progresul Spartac și UTA sunt printre echipele care merg mai departe

CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro
CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro

Miercuri, 12 Septembrie 2018

Miercuri au avut loc 9 meciuri pentru calificarea în 16-imile Cupei României. 

Printre echipele ce merg mai departe se numără CSS Slatina, echipa lui Bobi Verdeș, care a trecut de FC Argeș, 2-0, CS Mioveni, care eliminat-o pe Pandurii, 3-1, și UTA Arad, care a trecut de ACS Poli Timișoara, 2-1.

MECIURILE DE MIERCURI:
Municipal Lugoj - Energeticianul 1-2
CSS Slatina - FC Argeș 2-0 
Pandurii - CS Mioveni 1-3 
Progesul Spartac - Metaloglobus 2-0
Slobozia - Sportul Snagov 2-3
UTA Arad - Poli Timișoara 2-1
Axiopolis Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 2-2, 1-4 la penalty-uri
Bucovina Rădăuți - Știința Miroslava 2-0 după prelungiri
Ripensia Timișoara - ASU Poli Timișoara 1-2 după prelungiri
 
S-AU JUCAT MARȚI: 
Rapid - Daco-Getica 2-1
CSM Focșani - Sporting Liești 0-3 după prelungiri
Gloria Lunca-Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
AFC Unirea - Industria Galda 2-2, 5-3 la penalty-uri
AFC Oltul - CS Balotești 3-2

Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău și Comunea Recea - U Cluj se joacă joi, 13 septembrie, iar Moreni - Chindia Târgoviște se dispută pe 18 septembrie. 

Comentarii (3)

tepesvlad2004  •  12 Septembrie 2018, 23:58

Felicitari Dacia Unirea Braila! Mult succes in continuare!

Abigail Laslas  •  12 Septembrie 2018, 21:40

da parca era o cupa si la amatori, de-acolo n-aveti rezultate. ca doara si ordonantele va fac trafic.

Soos Vilmos  •  12 Septembrie 2018, 19:54

Mult ( NE) stimata redactie, poate faceti un efort de gindire( greu de crezut dar de asteptat) si o sa aflati ca asu se numeste politehnica si nu poli.

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
17:00 Tenis, WTA

Turneul din Miami

Digi 2
19:00 Baschet M

ȚSKA Moscova - Fenerbahce Istanbul

Digi 3
21:00 Baschet M

Bayern Munchen - Barcelona

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
18:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-