CUPA ROMANIEI    •   REZULTATE

UPDATE Încă 9 formații s-au calificat în 16-imile Cupei României » CSS Slatina, Progresul Spartac și UTA sunt printre echipele care merg mai departe

CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro
CSS Slatina // FOTO: gazetanoua.ro

Miercuri, 12 Septembrie

Miercuri au avut loc 9 meciuri pentru calificarea în 16-imile Cupei României. 

Printre echipele ce merg mai departe se numără CSS Slatina, echipa lui Bobi Verdeș, care a trecut de FC Argeș, 2-0, CS Mioveni, care eliminat-o pe Pandurii, 3-1, și UTA Arad, care a trecut de ACS Poli Timișoara, 2-1.

MECIURILE DE MIERCURI:
Municipal Lugoj - Energeticianul 1-2
CSS Slatina - FC Argeș 2-0 
Pandurii - CS Mioveni 1-3 
Progesul Spartac - Metaloglobus 2-0
Slobozia - Sportul Snagov 2-3
UTA Arad - Poli Timișoara 2-1
Axiopolis Cernavodă - Dacia Unirea Brăila 2-2, 1-4 la penalty-uri
Bucovina Rădăuți - Știința Miroslava 2-0 după prelungiri
Ripensia Timișoara - ASU Poli Timișoara 1-2 după prelungiri
 
S-AU JUCAT MARȚI: 
Rapid - Daco-Getica 2-1
CSM Focșani - Sporting Liești 0-3 după prelungiri
Gloria Lunca-Teuz Cermei - Luceafărul Oradea 1-4
AFC Unirea - Industria Galda 2-2, 5-3 la penalty-uri
AFC Oltul - CS Balotești 3-2

Miercurea Ciuc - Aerostar Bacău și Comunea Recea - U Cluj se joacă joi, 13 septembrie, iar Moreni - Chindia Târgoviște se dispută pe 18 septembrie. 

Comentarii (3)

tepesvlad2004  •  12 Septembrie 2018, 23:58

Felicitari Dacia Unirea Braila! Mult succes in continuare!

Abigail Laslas  •  12 Septembrie 2018, 21:40

da parca era o cupa si la amatori, de-acolo n-aveti rezultate. ca doara si ordonantele va fac trafic.

Soos Vilmos  •  12 Septembrie 2018, 19:54

Mult ( NE) stimata redactie, poate faceti un efort de gindire( greu de crezut dar de asteptat) si o sa aflati ca asu se numeste politehnica si nu poli.

Vezi toate comentariile (3)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
16:00 Tenis, ATP

Turneul Campionilor

Digi 2
18:00 Baschet M

BC CSU Sibiu - U-BT Cluj Napoca

Digi 4
20:00 Baschet M

Zalgiris Kaunas - Barcelona

Digi 4
22:00 Baschet M

Gran Canaria - Maccabi Tel Aviv

Digi 4
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 15 8 6 1 21 - 10 30
2 FCSB 15 8 4 3 29 - 15 28
3 CSU Craiova 15 7 5 3 27 - 12 26
4 Viitorul 15 8 2 5 17 - 15 26
5 Gaz Metan 15 7 4 4 17 - 17 25
6 Astra Giurgiu 15 5 5 5 17 - 14 20
7 Sepsi OSK 15 5 5 5 17 - 15 20
8 Călărași 15 3 8 4 12 - 14 17
9 Dinamo 15 4 5 6 15 - 21 17
10 Chiajna 15 4 5 6 10 - 19 17
11 Poli Iași 15 5 2 8 13 - 23 17
12 FC Botoșani 15 3 7 5 19 - 23 16
13 Hermannstadt 15 4 3 8 15 - 18 15
14 FC Voluntari 15 1 5 9 14 - 27 8