FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ACCIDENTARE

VIDEO Accidentare teribilă pentru unul dintre cei mai buni marcatori ai Ligii 1 » Verdict crunt al medicilor

Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 octombrie 2017 17:46

Alexandru Tudorie, atacantul care a marcat 7 goluri în Liga 1 pentru FC Voluntari, a suferit astăzi o accidentare groaznică!

Vârful ilfovenilor în vârstă de 21 de ani s-a accidentat în prelungirile partidei cu Hermannstadt din 16-imile Cupei României, la scorul de 1-0 pentru formația din liga secundă.

Vezi VIDEO cu accidentarea lui Tudorie!

Portarul lui Hermannstadt a intrat prin alunecare la Tudorie, iar acesta din urmă n-a mai putut continua partida. Fotbalistul lui Voluntari e suspect de ruptură de ligamente și ar putea lipsi de pe teren aproximativ 6 luni.

FC Voluntari a fost eliminată în 16-imile Cupei României de Hermannstadt, scor 0-1 după prelungiri.