FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  POLI IAȘI - VIITORUL 2-2 (5-7 D. PEN)

VIDEO + FOTO Alex Mățan, golul zilei în Cupa României! Reușită din foarfecă în Poli Iași - Viitorul

Articol de GSP - Publicat marti, 30 octombrie 2018 22:53

Viitorul și Poli Iași au oferit o primă repriză spectaculosă în optimile Cupei României. Viitorul s-a calificat după penalty-uri (Detalii AICI

Echipa lui Gică Hagi a marcat de două ori în prima repriză, prin Ianis Hagi și Alex Mațan. Golul de 2-0, reușit de Mățăn în minutul 39, a fost cel mai spectaculos al zilei.

După un atac prelungit al celor de la Viitorul, Ciobanu a tras puternic, portarul Rusu a respins în față, iar Mățan a fost pe fază. Mijlocașul de 19 ani a reluat spectaculos, din foarfecă, de la 6 metri și a majorat scorul.

clipboard01

clipboard03

"O execuție foarte frumoasă. Merită felicitări Mățan", a declarat Ianis Zicu la TV Digi Sport despre golul lui Mățan.