FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  POLI TIMIŞOARA - GAZ METAN 0-1

VIDEO Timişoara pierde acasă cu Gaz Metan, 0-1! Medieşenii sînt în semifinale

Articol de GSP - Publicat joi, 08 decembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 08 decembrie 2011 21:23

După ce a trecut de Steaua în "optimi", Poli nu a mai reuşit jocul bun din partida cu roş-albaştrii şi a pierdut pe teren propriu, 0-1 cu Gaz Metan. Oaspeţii au înscris unicul gol al partidei în minutul 7, prin Cristi Bud. După 20 de minute de la reuşită, atacantul Gazului a ieşit accidentat, fiind transportat la spital.

VEZI AICI GOLUL LUI BUD!

Timişorenii au forţat egalarea, dar singurele ocazii mari le-au avut Gorobsov în prima repriză, care nu a reuşit să îl învingă pe Pleşca din lovitură liberă şi Tameş, în secundele de final.