FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - FCSB 0-4

EXCLUSIV Suspendat cu FCSB, Zeljko Kopic a vorbit cu GSP: „Am jucat prost”

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo // foto: Cristi Preda (GSP) +8   FOTO
Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo // foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat miercuri, 30 octombrie 2024 23:29 / Actualizat miercuri, 30 octombrie 2024 23:50

Zeljko Kopic, antrenorul de la Dinamo, a oferit câteva impresii pentru GSP, la finalul meciului cu FCSB, scor 0-4.

Dinamo a pierdut categoric meciul cu FCSB, din Cupa României, 0-4, deși la pauză tabela arăta 0-0.

N-au înțeles ce li s-a întâmplat! Cum i-a surprins fotoreporterul GSP pe Nicolescu și Kopic în lojă, după Dinamo - FCSB 0-4
DINAMO - FCSB 0-4
N-au înțeles ce li s-a întâmplat! Cum i-a surprins fotoreporterul GSP pe Nicolescu și Kopic în lojă, după Dinamo - FCSB 0-4

Zeljko Kopic nu a putut sta pe bancă la derby-ul cu FCSB, din Cupă, după ce a fost eliminat cu Hermannstadt.

Declarația lui Kopic la finalul meciului de pe Arena Națională

Croatul a vorbit în exclusivitate pentru GSP la finalul meciului și a conchis că Dinamo a arătat foarte rău în a doua repriză.

„Prima jumătate a fost OK, dar în repriza a doua am jucat prost. A trebuit să facem schimbări în timpul meciului, să nu avem accidentări, a fost riscant pentru unii jucători să joace mai multe minute. Acum este important să ne refacem repede, pentru a fi pregătiți pentru meciul cu UTA”, a declarat Kopic.

Următorul meci pentru Dinamo va fi în campionat împotriva celor de la UTA. Partida se va disputa pe 2 noiembrie, de la ora 21:00.

Kopic nu va putea fi pe bancă alături de jucători nici în acest meci, după suspendarea de două etape primită.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
parpalache
parpalache  •  31 Octombrie 2024, 09:42

Ma mir ca a zis și el ca Dinamo a jucat prost!In prima repriza fcsb-iștii au fost mai neincrezatori-(in forțele proprii)-dar cand au vazut ce joc de liga a II-a li se opune, au ieșit la joc-fiindca era o pâine de mâncat(și goluri de marcat-in fața lu„nea GG de reabilitat)!N-aș vrea sa cobesc,dar dupa cum(nu)joaca acum Dinamo, tot ce se poate spera in meciul cu UTA, este...obișnuitul egal!Și asta numai daca nu va„beneficia”iar, de un arbitraj ostil!

cnr67
cnr67  •  31 Octombrie 2024, 07:48

Kopic nu are jucatori. In primul rand nu are un varf - cum poti sa ai asteptari cand varful tau stie doar sa alerge, dar nimic altceva? Si de ce nu da sanse in Cupa tinerilor, parca asa zicea ca va face.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează