FOTBAL  »  DERBY DE ROMANIA  »  STEAUA - DINAMO, DUMINICĂ, DE LA 21:30, ÎN DIRECT LA DIGI SPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Situaţie dramatică la Dinamo » "Pot rămîne fără 14-15 jucători"

Articol de GSP - Publicat joi, 01 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 01 noiembrie 2012 15:35

Situaţia de la Dinamo este una delicată înaintea derby-ului cu Steaua. "Cîinii" pot rămîne fără antrenor dacă vor pierde calificarea în această seară în faţa Pandurilor, în Cupa României, dar o altă problemă ar putea distruge echipa.

Bonetti s-a plîns că jucătorii nu sînt plătiţi de luni bune şi astfel au un moral scăzut la meciuri, situaţie confirmată de impresarul Ioan Becali.

"De 10-15 zile vin jucători la mine la birou să se plîngă. 14-15 jucători de la Dinamo pot face memorii ca să devină liberi de contract, pentru că sînt neplătiţi. Unul nu avea bani să vină la Săftica. Îţi dai seama în ce situaţie sînt? N-au bani nici de mîncare!

De cînd am eu jucători la Dinamo, n-a plecat niciunul liber de contract. Eu sînt dinamovist, ţin la acest club!", a spus Giovanni la Dolce Sport.

Dezvăluirile lui Giovanni » Ce sumă ar putea lua Steaua pe Chiricheş şi cît de aproape a fost Rădoi de un transfer bombă

Citește și:
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Campionate
Marius Marin merge la vizita medicală! Mundo Deportivo anunță transferul carierei pentru român
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
Superliga
Mircea Rednic știe următorul antrenor al Rapidului: „Acestea sunt informațiile mele”
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Tenis
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Superliga
Ce s-a întâmplat imediat după Dinamo - CFR » Inamicul fanilor dinamoviști + Scandări rasiste la adresa lui Pancu
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Profit.ro
Cea mai vândută mașină de oraș din Europa are zero stele EuroNCAP
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (63)
biid
biid  •  02 Noiembrie 2012, 10:15

Gogomanii de presa stelista.Auzi, ,,n-au bani nici de mancare"!!!!.Pai daca ar fi asa ,desi nare cum,sa bea mai putin si sa joace mai mult fotbal.Sau, sa se angajeze la o firma si vor castiga bani de vor manca numai caviar.....de caras.

montgomerry
montgomerry  •  02 Noiembrie 2012, 09:15

Asta e grija GSP-istilor.Sau sa le spun mai bine becalistilor.

robert1205
robert1205  •  01 Noiembrie 2012, 21:19

Sa plece toti si sa jucam cu tinerii care vor sa se afirme ca VIITORUL CONSTANTA, gata cu figurile de 2 bani.Dinamo ar trebui sa mentina doar pe Bălgrădean, LUCHIN, NICA, Curtean, C. Matei, Ţucudean, Alexe, Stanescu, DOBROSAVLEVICI,Filip.

Vezi toate comentariile (63)
Comentează