Comentarii (8)
ultrasStiinta
ultrasStiinta  •  09 Martie 2024, 05:09

Hai Știința! Trimiteți clona lui Mititelu acolo unde îi este locul: în liga a 2-a! Fcu pică anul ăsta!!!

emilian_din_iasi
emilian_din_iasi  •  08 Martie 2024, 19:46
Postat de rav410wrc pe 08 Martie 2024, 16:18

Respect Emilian !! Si eu imi doresc ca Botosani si Voluntari, sa ne lase-n pace, de la vara. Iar Dinamo si Otelul sa sufere putin pentru a ramane-n mamaLiga, desi este evident ca cele 2 echipe (locurile 3-4 ;)) care vor veni din B, n-au cum sa le puna vreo problema la baraj, celor doua din A !? :((( La cat a fost de prejudiciata Iasiul, sezonu' asta, merita sa evite cele 4 locuri, implicate direct in lupta pentru supravietuire !!

RESPECT !! Azi tinem cu UTA !! :)

rav410wrc
rav410wrc  •  08 Martie 2024, 16:18
Postat de emilian_din_iasi pe 08 Martie 2024, 08:48

O ingroapa auzi....chiar daca bate UTA -ccea ce-mi doresc !- nu s-a terminat nimic...se injumatatesc punctele -ceea ce nu e corect....- si Dinamo are sanse bune sa se salveze chiar si de la baraj...Dinamo are un joc bun, mult peste al multor echipe din play out. Sper ca POLI IASI sa scape si de baraj iar baietii sa mearga in vacanta, nu sa se antreneze pt doua meciuri de baraj.

Respect Emilian !! Si eu imi doresc ca Botosani si Voluntari, sa ne lase-n pace, de la vara. Iar Dinamo si Otelul sa sufere putin pentru a ramane-n mamaLiga, desi este evident ca cele 2 echipe (locurile 3-4 ;)) care vor veni din B, n-au cum sa le puna vreo problema la baraj, celor doua din A !? :((( La cat a fost de prejudiciata Iasiul, sezonu' asta, merita sa evite cele 4 locuri, implicate direct in lupta pentru supravietuire !!

Hund
Hund  •  08 Martie 2024, 09:06

Prima condiție ca UTA să intre în primele 6 echipe este să câștige cu Dinamo. Din păcate cel din redacția GSP a uitat să adauge și a doua condiție care de fapt este cea mai importantă ))). Acest articol este un articol făcut pentru a face "norma" de articole zilnic)))

emilian_din_iasi
emilian_din_iasi  •  08 Martie 2024, 08:48

O ingroapa auzi....chiar daca bate UTA -ccea ce-mi doresc !- nu s-a terminat nimic...se injumatatesc punctele -ceea ce nu e corect....- si Dinamo are sanse bune sa se salveze chiar si de la baraj...Dinamo are un joc bun, mult peste al multor echipe din play out. Sper ca POLI IASI sa scape si de baraj iar baietii sa mearga in vacanta, nu sa se antreneze pt doua meciuri de baraj.

valentindragobete
valentindragobete  •  08 Martie 2024, 07:45

Din ciclul "analize analizatoare in 10 puncte" care nu folosesc la nimic și nimănui

CN72
CN72  •  08 Martie 2024, 06:15

Faine avancronicile, le citesc cu placere. Pe langa stilul alert si informatiile interesante, autorii nu siluiesc limba romana cum o fac alti "gazetari" pe acest site (probleme cu acordul genitival, cu nr de 'i' final, fraze care nu se mai termina, folosirea in exces a ghilimelelor, limbaj de lemn etc). Felicitari de la un fost coleg de breasla.

observator_federal
observator_federal  •  08 Martie 2024, 00:02

Domnilor, din ambiția de a începe înfograficul cu Fcsb, ați apelat la statistica "Fcsb are 1 singur meci pierdut în ultimele 14 etape"... Asta este tipic o statistică forțată (sau "trasă de păr"), din ea putându-se deduce ADEVĂRAT că Fcsb are 2 (două) meciuri pierdute în ultimele 15 etape și, atenție(!), s-ar creea impresia FALSĂ că Fcsb ar fi fost învinsă ultima oară acum 14 etape - de fapt ultima oară SC Fotbal Club Fcsb SA a pierdut acasă cu Oțelul, cu 12 etape în urmă pe 3 decembrie 2023. (Să mai spunem că pe 7 decembrie 2023 a pierdut și meciul de cupă, cu FCU 1948 Craiova Fotbal Club SA). Nu era mai simplu "Fcsb are 1 singur meci pierdut în acest retur de campionat"??

Comentează