Alte știri din fotbal
Corvinul nu se oprește din transferuri! Negocieri cu fotbalistul lui U Cluj
0
A analizat atacantul dorit de FCSB: „Nu e tehnic, dar e bun la asta”
1
Primul jucător îndepărtat de noul antrenor al lui Dinamo: „Nu face parte din proiect”
0
„Dinamo e echipă de fotbal, nu spital de urgență” » Dănuț Lupu critică acid politica de transferuri a roș-albilor
1
Știri din fotbal internațional
Topul celor mai bine plătiți fotbaliști de la Mondial » Au câștigat împreună aproape 1 miliard $ în ultimul an!
0
Eroare majoră! Messi & Co, victimele unei scurgeri de informații înainte de CM 2026
0
Când va conduce Mourinho primul antrenament la Real Madrid
0
De ce sunt mexicanii supărați pe FIFA » Două motive sunt nemaiauzite și unul „românesc”
0
Lifestyle
Tacos, condimente și... „grăsuțe” umplute cu șorici crocant » „Street food” altfel în Ciudad de Mexico
3
Noua Dacia Striker, surprinsă în premieră pe străzile din București » Reacțiile sunt împărțite
4
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Eugen Tomac este gata să schimbe miniștrii pentru ca Guvernul să fie votat ...
Libertatea
Ce spun românii despre sistemul care împiedică șoferii băuți să pornească ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Comandanții Armatei Române le cer judecătorilor o protecție suplimentară a ...
Libertatea
este derby pt stelisti si dinamovisti. pe ceilalti nu cred k ii intereseaza. craioveni, timisoreni, clujeni, noi avem cele mai frumoase echipe. FORZZA STIINTA!!!
"Derby"??? Derby-ul lor, al oamenilor fara caracter si valori... al "suporterilor" pentru cupe si flori... al vostru al jurnalistilor pupincuristi si hamesiti de foame... in niciun caz "derby-ul" nostru al timisorenilor si nici al craiovenilor si nici al rapidistilor, progresistilor, UTAistilor, clujenilor si in general ardelenilor... etc... etc... Sa fie la voi la raahat. Nu avem nevoie de un asemenea "derby". Imcercati din toate rasputerile sa spalati cr
Mai jurnalisti neocomunisti de toata jena care pupati in f*u*nd acesti doi monstrii oribili care au fost avortati in fotbalul Romanesc de catre ciuma bolshevica, va dau eu DOAR vreo 3-4 motive pentru care acest "derby" este derbyul rusinii si al clonelor comuniste de nu va vedeti... dar nu vreau sa-mi dispara postul banat de niste neocomunisti ca si voi care nu sunteti cu nimic mai preses de presa dinainte de 1989 care le cinta osanale celor doua echipe ale partidului si MIului. RUSINE
dinamo-steaua 41-34 la victorii in derbyuri asa ca stelistii sa taca
De ce a FOST un mare derby, nu de ce este: 1. Sondaj efectuat in buCUResti? 2. Cum le-au castigat? 3. idem 4. au avut, vezi concluzia 5. trofee irelevante 6. cu selectioner de-al lor 7. altii au fost retrogradati sau eliminati 8. nr. de intalniri irelevant 9. ce site? 10. cate sunt castigate pe teren? Concluzie: Steaua - Dinamo, fost mare derby al Armatei - Militiei. Pana si performantele Europene au fost datorate selectiei fortate de jucatori (exceptie Dobrin) Echipele actuale
faceti si voi un clasament al meciurilor dupa 89` ... ce a fost inainte nu vad rostul de a se lua in considerare...avand in vedere k erau DOAR blaturi in meciurilor stelei sau dinamo..... si apoi vedem dak chiar sunt cele mai bune din ROMANIA ;) bafta la toti... HAI ROMANIA !!!
pai steaua a mai luat 6 campionate consecutive mah... si atunci nu erau multe echipe de a luat ripensia voastra 6 campionate, dar acum sunt multe pretendente... imi place de Timisoara, dar asa cum zicea si un predecesor, poli a voastra e in C. Asa ca ciocu mic. Vreti sa faceti si voi ceva promovati ca cfr cluj in B apoi in A, jucati in intertoto calificativa in ueffa si apoi castigati capionatul, apoi in liga campionilor. hai dorinele fa treaba la steaua.
Europe (east) 1 Sk Tirana vs Partizani Tirana 2 Steaua Bucharest vs Dinamo Bucharest 3 Crvena Zvezda vs Partizan 4 Dinamo Zagreb vs Hajduk Split 5 Fenerbahçe vs Galatasaray 6 Levski Sofia vs CSKA Sofia 7 Olympiacos vs Panathinaikos 8 Sparta vs Slavia 9 Sarajevo vs Željezničar 10 Slovan vs Spartak 11 Dynamo Kyiv vs Spartak Moscow 12 Shakhtar Donetsk vs Dynamo Kyiv Cam astea ar fi derby-urile europei de est pe Wikipedia. Forzza DINAMO !!!
Cand la TM se juca prin 1889 PRIMUL meci de fotbal din Romania unde erau parciurile astea de echipe comuniste???AAA...mai aveau vreo 60 de ani ca sa se infiinteze!Cand POLI-UTA era deja derby prin 1930 unde erau comunistii?
penibile articole... nu mai stiti ce sa inventati si ii tot dati inainte cu derby-ul...In alte conditii poate s-ar justifica, dar avand in vedere jocul delor doua echipe, nu cred ca ar trebui mediatizata asa mult partida asta...Eu am fost stelist, dar mi-a trecut de vreo 2-3 ani incoace... Steaua de acum nu mai are nimic in comun cu spiritul echipei de altadata, exista alte echipe in prima liga care merita urmarite
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.