FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

18.000 de euro la Liga a III-a!

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 februarie 2008 00:00

Buga şi Romeo Stancu vor juca în al treilea eşalon cu salarii de Liga Campionilor

"La început am crezut că e o glumă, dar mai sînt şapte zile şi începem campionatul cu Buga şi Romeo Stancu printre titulari", spune Florin Motroc, antrenorul de la Rapid II. Fiindcă n-au reuşit să se transfere din Giuleşti, exilaţii se pregătesc pentru derby-ul cu Buftea, de vinerea viitoare. "Fiecare meci cu şi Romeo pe teren va fi ca o lecţie de deschisă pentru fotbaliştii tineri pe care-i avem noi, dar şi pentru adversari", crede Motroc.

Buga şi Stancu sînt singurii sfertfinalişti de Cupa UEFA dintre jucătorii din liga a treia, dar mai deţin încă un record, al salariilor. Atacantul încasează 10.000 de euro lunar, în timp ce mijlocaşul cîştigă 8.000! Cei mai promiţători tineri de la echipa a doua a alb-vişiniilor primesc cîte 300 de euro pe lună, adică de 30 de ori mai puţin decît Mugurel Buga, cu care vor juca în aceeaşi echipă!

Salarii mici din Liga I
Pulhac 2.000 euro/lună
Moţi 2.500 euro/lună
Burdujan 3.000 euro/lună

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (8)
 •  22 Februarie 2008, 12:35

Rednic adu juc inapoi la prima echipa ca nu ai lot destul de mare si cei nou veniti nu s-au integrat inca!

 •  22 Februarie 2008, 11:09

brasovenii sa vina sa ne suga d epula....rapid 2:)))sau 3

 •  22 Februarie 2008, 09:59

Hai Pele la Brasov da-i in p**a mea pe cioro*i astia hai frate sa facem treaba la Brasov

Vezi toate comentariile (8)
Comentează