FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

2015 şocant pentru Steaua: 30% înfrîngeri! Pierderea mărcii are efecte neașteptate

Articol de GSP - Publicat marti, 15 septembrie 2015 00:00

Din momentul în care Gigi Becali a pierdut marca Steaua în instanţă, decembrie 2014, a urmat un declin cum n-a mai existat în istoria clubului.

Parcursul echipei în 2015 e unul chiar şocant: 40 de meciuri oficiale, 12 înfrîngeri. Procentul insucceselor atinge 30%!!!

Comparativ cu 2014 şi 2013, cînd n-au existat probleme nici de identitate, nici cu suporterii, anul 2015 e unul dezastruos. Anul trecut, în 55 de meciuri, Steaua a pierdut numai 7, adică 13%, iar în 2013, în 52 de partide, adversarii au cîştigat doar 5, adică 12%.

"De cînd am venit la Steaua nu am pierdut atît de multe meciuri. Nu sînt obişnuit cu înfrîngerile şi sînt foarte supărat fiindcă jocul nostru e slab, nu arătăm ca o echipă", a declarat, după 0-1 la Timişoara, căpitanul Fernando Varela, venit la Steaua de la FC Vaslui în vara lui 2013.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (47)
andyandrei2015
andyandrei2015  •  15 Septembrie 2015, 17:59

totusi fcrb,aka rapid bucuresti ramane prima echipa comunista si hotii Romaniei !

disclosure
disclosure  •  15 Septembrie 2015, 14:43
Postat de steauaucl pe 15 Septembrie 2015, 12:53

daca iei ultimul model de mercedes si i dai jos emblema devine o masina oarecare ....buna dar ...oarecare...EMBLEMA FACE TOTUL !!!! BECALI CREDE CA DOAR EL INSEAMNA CEVA ...adevarul e chiar invers... exact asa cum a facut bani tot asa merge la vale ....afacerile lui sunt in faliment toate...mai urmeaza sa falimenteze STEAUA si apoi nu mai auzi de becali.... eu unul sincer prefer sa vad un 1 an 2 ,,,chiar si 3 fara rezultate numai sa scapam *** !!!

Masina face emblema , nu emblema face masina. Intai a existat masina , care a crescut emblema , si emblema a devenit mare datorita masinii.

iulianeu
iulianeu  •  15 Septembrie 2015, 14:05
Postat de steauaucl pe 15 Septembrie 2015, 12:53

daca iei ultimul model de mercedes si i dai jos emblema devine o masina oarecare ....buna dar ...oarecare...EMBLEMA FACE TOTUL !!!! BECALI CREDE CA DOAR EL INSEAMNA CEVA ...adevarul e chiar invers... exact asa cum a facut bani tot asa merge la vale ....afacerile lui sunt in faliment toate...mai urmeaza sa falimenteze STEAUA si apoi nu mai auzi de becali.... eu unul sincer prefer sa vad un 1 an 2 ,,,chiar si 3 fara rezultate numai sa scapam *** !!!

Adica, daca dau emblema jos de la un Mercedes, numai merge la fel? Numai are acelasi confort in interior? Nu crezi ca esti cam prost?

Vezi toate comentariile (47)
Comentează